Угорщина виділить кошти для будівництва та ремонту українських доріг
28 жовтня в Києві відбулася спільна прес-конференція міністрів закордонних справ України та Угорщини, на якій сторони домовилися про початок інвестування низки інфраструктурних проектів у Закарпатській області.
У ході переговорів учасники обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва, відкриття нових пунктів пропуску та впровадження спільного митного і прикордонного контролю.
Як повідомив міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, Угорщина готова надати фінансову допомогу в рамках проекту будівництва об’їзної дороги навколо Берегова, а також дороги, яка б з’єднала Берегово та Мукачево.
«Сьогодні ми погодили часові рамки для розробки п’яти інфраструктурних проектів на Закарпатті. Також ми розпочнемо інвестувати в один із проектів – це окружна дорога навколо міста Берегова, яка веде до кордону», – зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Повідомляється, що до кінця 2017 року запрацює оновлений термінал для вантажних автомобілів на угорсько-українському кордоні в ПП «Берегшурань – Лужанка».
«Що стосується пункту пропуску «Берегшурань – Лужанка», то на угорській стороні термінал для вантажівок буде побудований до кінця 2016 року. З відповідною роботою з української сторони до кінця 2017 року можна буде передати термінал», – зазначив Петер Сіярто.
Угорщина разом з Україною виступають зі спільним зверненням до Європейського Союзу з проханням виділити фінансування для будівництва автобану між двома країнами до 2020 року.
Також Петер Сіярто повідомив, що розпочалася робота з підготовки до відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Україною.
Важливим є той факт, що наша країна за рейтингом стану доріг опинилася на 134-му місці з 138 можливих, її випередили навіть Гондурас та Зімбабве.
Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сіярто поінформував й про те, що за 8 місяців цього року товарообіг між Угорщиною та Україною зріс на 11 відсотків.
За словами високопосадовця, під час візиту до Києва йшлося також про пожвавлення енергетичної співпраці між двома країнами. «567 мільйонів кубів газу буде спрямовано в Україну до кінця жовтня», – повідомив міністр.
Він також наголосив на важливості екологічної угоди, яка стосується питань Солотвинського солерудника. «Ми з Україною спільно виступимо перед ЄС щодо цієї справи, і оскільки Угорщина головуватиме в Дунайській стратегії, яка займатиметься водними ресурсами, у нас буде вагомий вплив у Євросоюзі по цих питаннях», – заявив Петер Сіярто.
Крім того, міністр повідомив, що одна з угорських лікарень узяла на себе витрати з реабілітації ще 20 українських військовослужбовців.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися