Особливості посівної кампанії-2023 на Закарпатті
У 2023 році всі категорії господарств Закарпатської області завершили посів та посадку сільськогосподарських культур в оптимальні агротехнічні строки. Загалом погодні умови були сприятливими для проведення посівної кампанії та вегетації сільськогосподарських культур. Про це під час брифінгу розповіла Ольга Перепелиця, в.о. директора департаменту агропромислового комплексу Закарпатської ОВА.
– Закарпаття не належить до класичних зернових регіонів насамперед через обмеженість земельних ресурсів. Впродовж тривалого періоду умовно вважається, що власним продовольчим зерном разом із кукурудзою Закарпаття забезпечується в межах 30-40%, решта у вигляді зерна та продуктів його переробки завозиться з інших регіонів України, – зазначила
Ольга Перепелиця. – Загальна площа посівів сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств у 2023 році становила 184,2 тис. га (у 2022 році – 183,7 тис. га), що на 0,3 відсотка більше, ніж у минулому році.
Із загальної посівної площі: 79,4 тис. га або 43,1 відсотка становлять зернові культури, картопля та овочі 41,9 тис. га або 22,7 відсотка, кормові культури 37,5 тис. га або 19,0 відсотка, решта 25,4 тис. га або 13,8 відсотка — технічні культури. У загальній структурі посівних площ зернових культур посівні площі ранніх зернових – 25,0 тис. га (пшениця цільна (озима та яра) – 22,2 тис. га, ячмінь – 1,5 тис. га, овес 1,3 тис. га.)
Найбільшу питому вагу в структурі зернових має кукурудза на зерно.
Основні площі посіву сконцентровані на Берегівщині, Мукачівщині та Ужгородщині. Також варто зазначити, що наразі аграрії можуть розраховувати на державну та обласну підтримку в частині кредитування.
Нині на Закарпаття релокувалося поки два агропідприємства. Йдеться про вирощування кавунів та малини.
Христина БІКЛЯН
ВІДЕО: Дмитро МИСЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися