23714
16:29 22.032023

У Полянській сільраді виявили фінансові порушення на понад 600 тис грн

Економіка 4615

На понад 633 тис. грн фінансових порушень виявили працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму та зовнішніх зв’язків Полянської сільської ради.

Аналізували роботу з початку 2018 року до закінчення жовтня 2022 року.

Всупереч законодавству понад 150 тис. грн оплатили за комунальні послуги школи мистецтв із загального фонду бюджету, хоча мали це зробити за рахунок коштів спеціального фонду, бо ці витрати пов’язані з організацією та наданням платних послуг.

Майже 97 тис. грн зайво нарахували більш ніж за 2 роки – з вересня 2020 до листопада 2022 року – семи працівникам з інвалідністю єдиного соціального внеску на зарплату за ставкою 22%, хоча за законодавством вона становить 8,41%.

Понад 49 тис. грн недоотримано загальним фондом місцевого бюджету, бо відділ освіти не повернув зайво виплачених грошей на зарплату після закінчення бюджетного періоду. Такі порушення були системні – щороку за весь період, охоплений контролем.

Частину харчів, загальна вартість яких понад 295 тис. грн, для діток у садках купували із загального фонду бюджету без подальшого відновлення касових видатків загального фонду за рахунок коштів спецфонду. Хоча гроші, які надійшли як батьківська плата за харчування в дитячих садках, у 2021 році не в повному обсязі були використані на покриття витрат на харчування і залишилися на спецрахунку відділу освіти.

Виявлено 42 тис. грн збитків внаслідок завищення вартості робіт із капітального будівництва, реконструкції та ремонтів.

Матеріали ревізії відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму та зовнішніх зв’язків Полянської сільської ради передано правоохоронним органам.

Про це інформує Управління Держаудитслужба Закарпаття.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах