20184
18:57 3.062020

З початку року на Закарпатті сплачено понад 1,8 млрд грн єдиного внеску

Економіка 2340

На Закарпатті протягом січня-травня 2020 року сплачено 1,829 млрд грн єдиного соціального внеску. Приріст платежу до п’яти місяців минулого року склав 27,6 млн грн.

Хоча частина підприємців скористалися пільгою щодо несплати єдиного внеску у зв’язку із карантином, все ж на соціальні гарантії в травні платники спрямували 345,8 млн грн платежу.

Зауважимо, що на початок червня цього року близько 71750 осіб нашого краю є платниками єдиного внеску. Найбільше їх зареєстровано у  м. Ужгород.

У Головне управління ДПС в Закарпатській області інформують, що Верховною Радою України прийнято Закон України від 4 жовтня 2019 року №190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 190) та Закон України від 13 квітня 2020 року № 559-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 559).

Кабінет Міністрів України постановою від 29 квітня 2020 року № 321 затвердив Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади (далі – Порядок), який містить описи наступних процесів:

– механізм зарахування платниками коштів на єдиний рахунок;

– механізм перерахування коштів з єдиного рахунка на бюджетні рахунки для зарахування надходжень та/або на небюджетні рахунки органів ДПС, відкриті в Казначействі для зарахування єдиного внеску;

– повернення (врахування) помилково та/або надміру зарахованих коштів;

– інформаційну взаємодію між ДПС та Казначейством про рух коштів на єдиному рахунку.

Порядок набирає чинності одночасно із законами України № 190 та № 559, з 1 січня 2021 року.

Відділ комунікацій

ГУ ДПС у Закарпатській області

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне