5682
20:01 15.052017

Легально отримана заробітна плата сьогодні – гарантія соціального захисту завтра

Економіка 2919

hlsТриває практика проведення спільних заходів Управління Держпраці у Закарпатській області та місцевих центрів зайнятості населення. Так, нещодавно в Мукачівському міському центрі зайнятості відбувся семінар з безробітними особами на тему: «Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення». Управління Держпраці  на ньому представляв Іван Хланта. У своєму виступі він звернув увагу присутніх, що  легалізація зайнятості населення та заробітної плати залишаються проблемними питаннями сьогодення, а також розповів про методи реалізації гарантій оплати праці та організацію заходів з недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

На семінарі йшлося і про те, що у зв’язку з дефіцитом вакансій громадяни з метою працевлаштування досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови, в тому числі й на неофіційне оформлення. Однак при нелегальному працевлаштуванні  у разі виникненні будь-яких проблем працівники стають повністю безправними перед роботодавцем, тому що стосовно них не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії. Іван Хланта назвав найпоширеніші порушення вимог трудового законодавства, які допускають роботодавці. Серед них, зокрема, ненормований робочий день, відсутність вихідних, працівникам не оплачують «лікарняний» та відпустки, роботу в надурочний час, у святкові та неробочі дні, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду.

Фахівець Управління Держпраці наголосив, що роботу слід шукати легальну і, звичайно, служба зайнятості в цьому допомагатиме. Варто пам’ятати: для зарахування працівникам повного місяця страхового стажу, заробітна плата повинна виплачуватись відповідно до встановленого законодавством розміру мінімального розміру, який на сьогодні становить 3200 грн. На всі запитання присутніх інспектор Держпраці дав кваліфіковані відповіді.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
У Дерцені відкрили пам’ятну дошку та меморіальну кімнату на честь Міклоша Жуковського
17:26
Хустянка створює з сухоцвітів квіткові композиції
17:00
«Історична та культурна спадщина в прикордонному регіоні»: міжнародна конференція у скансені
16:38
На Закарпатті в межах програми «єРобота» 8 підприємців отримали гранти на власну справу
16:17
Оркестр і електрогітара: в Ужгородській музичній школі стартували звітні концерти
15:55
В Україні запроваджують інститут радників з питань захисту прав ромської національної меншини, наразі єдиний працює у Берегові
15:34
У Чопі міська рада виплатить компенсацію за ДТП через неналежний стан дороги
15:13
Мукачівка шиє адвент-календарі у техніці печворк
14:52
У Тарасівці через коротке замикання згоріла надвірна споруда з сіном та трактором
14:30
На Хустщині двоє раніше судимих побили пенсіонерку, щоб викрасти алкоголь
14:07
Всі новини
Головне