Платникам про застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення
Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз’яснюють платникам чи враховуються при визначенні вартісного критерію обсягу річного доходу платника податків для цілей застосування трансфертного ціноутворення інші доходи, зокрема доходи від операційної (неопераційної) курсової різниці.
Господарські операції, передбачені Податковим кодексом України (підпункти 39.2.1.1 – 39.2.1.3 і 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 статті 39) будуть визнано контрольованими у разі, якщо одночасно виконуються такі умови:
– річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
– обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Мінфіну України від 29.11.1999 № 290, визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами:
– дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);
– чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);
– інші операційні доходи;
– фінансові доходи;
– інші доходи.
Кодексом не встановлено окремий порядок розрахунку вартісного критерію річного доходу платника податків для цілей трансфертного ціноутворення. В той же час для цілей п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи. Отже, для цілей ст. 39 Кодексу розрахунок річного доходу здійснюється відповідно до вимог, встановлених п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу.
Відповідно до Методичних рекомендацій заповнення форм фінансової звітності, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28.03.2013 № 433, дохід від операційних курсових різниць відображається у статті «Інші операційні доходи» (ряд. 2120 Звіту про фінансові результати), а дохід від не операційних курсових різниць відображається у статті «Інші доходи» (ряд 2240 Звіту про фінансові результати).
Отже, дохід від операційної та неопераційної курсової різниці враховується для обчислення річного доходу платника податків від будь-якої діяльності для цілей трансфертного ціноутворення.
Довідково. Детальна інформація викладена у листі ДФС України від 14.04.2016 №13362/7/99-99-19-02-17 «Застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення».
Відділ організації роботи
ГУ ДФС у Закарпатській області
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися