На Ужгородському учбово-виробничому підприємстві УТОГ працелаштовано понад сотню людей зі стійкими вадами слуху та мови
На Ужгородському учбово-виробничому підприємстві Українського товариства глухих (УТОГ), яке є одним із лідерів швейного виробництва на Закарпатті, працелаштовано понад сотню людей зі стійкими вадами слуху та мови.
Тут функціонує великий цех із трьома швейними та розкрійною дільницями. Протягом 6 років директором є Наталія Марценюк, завдяки якій підприємство відкрило нову успішну сторінку своєї історії. Наразі виконують замовлення з-за кордону, щотижня експортуючи готові рятувальні жилети для фірми зі Швеції, інформує uzhinform.com.
Наталія МАРЦЕНЮК, директор Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ
Зараз ми шиємо замовлення для швецької фірми Baltic, основний наш замовник. Це рятувальні жилети для спасіння на водах. І як для людей, так і для тварин. Обсяги виробництва коливаються щомісяця у межах 6-8 тис виробів. Контингент нашого виробництва звик до темпів, навчився випускати доброякісно, фірма задоволені , і ми задоволені таким замовленням. Крім того, звісно, працюємо і на українському ринку.
Співпраця зі швецькими колегами триває 5 років. За цей час ужгородське виробництво отримало спеціальний Європейський сертифікат якості та дотримується при пошитті виробів євростандартів.
Рената МАТВІЙЧУК, інженер з якості Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ
Ми, дотримуючись вимог до якості європейської, отримали сертифікат із якості. У них дуже строгі вимоги, контроль. У них є свої стандарти європейські, яких ми маємо дотримуватися. Там перевіряється кожен шов, кожен елемент виробу, дуже строго. Жилет проходить контроль як і у нас на виробництві, так і повторно у них у Швеції.
Ужгородське УВП УТОГ заробляє на свої потреби самостійно. Підприємству допомагає розвиватися обласне відділення Фонду соцзахисту інвалідів. Слабочуючі співробітники фабрики отримують соціально-трудову реабілітацію, вони звикли до великого обсягу роботи та виробництва.
Моніка КОСТАК, швачка Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ
Дуже важливо, щоб ми мали багато замовлень, щоб у нас була робота, ми товариство людей з обмеженим слухом, ми працюємо в одному колективі почуваємося рівноправними. У нас робота є стабільно, зарплата – стабільна. Дуже важливо, щоб постійно були замовлення, а у нас – робота. Багато у нас замовлень є різних, але я звикла до цієї роботи, почуваюся тут комфортно, працюю, думаю, і далі працюватиму.
На українському ринку соціально орієнтоване підприємство займається виготовленням швейних виробів, в тому числі і для Міністерства оборони.
Наталія МАРЦЕНЮК, директор Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ
Іще були європейські замовлення, зі швецької фірми. Це був модельний одяг, це були жіночі штани складних конструкцій. Німецькі замовлення, жіночі брюки модельні для бутіків. Із Франції, Італії замовлення, на білизну високої якості французької, сукні жіночі для Польщі. Багато співпрацювали зі словацькими фірмами: медицинський одяг, спецодяг для підприємств. Угорські партнери з нами співпрацювали. Кожен сезон обираємо найактуальніші, вигідні замовлення для фірми.
Цього року на виробництві з’явилися новітні напівавтомати, високопродуктивні швейні машини, оснащені комп’ютерними програмами. Завдяки цьому устаткуванню оптимізується процес роботи, аби УВП УТОГ конкурентно спроможно відчував себе на ринку праці України та Європи.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися