Парламент ухвалив законопроект щодо спрощення оподаткування спадщини
Верховна Рада України в другому читанні прийняла законопроект № 0940 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини та уточнення деяких положень». Цей документ було зареєстровано в парламенті ще 24 лютого 2014 року, а в першому читанні його прийняли 25 травня того ж року.
«За» проголосували 278 народних депутатів за мінімально необхідних 226. Цим законом спрощується оформлення спадщини для найближчих родичів померлого, які мають право на спадкування за законом.
Так, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти, що успадковуються не тільки членами сім’ї першого ступня спорідненості, але й другого. Поки закон не набув чинності, рідні брати й сестри, бабусі й дідусі як з боку батька, так і матері, онуки платили по 5% податку за оформлення спадщини.
«Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року», – зазначила народний депутат України Ніна Южаніна, голова Комітету з питань податкової та митної політики.
Законодавчим актом також установлено, що не проводиться оцінка об’єктів спадщини для цілей оподаткування, які успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.
«Найбільш гостро ця проблема виникає при оформленні спадщини в сільській місцевості, де сплата податку за отримання майна у спадок і плата за проведення оцінки майна становить у рази більше, ніж реальна вартість такого майна», – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.
Водночас ця норма не розповсюджується на оподаткування подарунків. Чинний п. 174.6 ст. 174 ПК передбачає їхнє оподаткування за правилами, встановленими для спадщини. Тож змінами уточнено, що за нульовою ставкою оподатковуються лише подарунки родичів першого ступеня спорідненості. Натомість другого – за ставкою 5%.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися