У «Зроблено в Україні» відбулася зустріч із грантоотримувачами: податківці та служба зайнятості посилюють супровід бізнесу

Вчора в Офісі «Зроблено в Україні» на базі Ужгородської філії Закарпатського обласного центру зайнятості відбулася чергова інформаційна зустріч за участі фахівців податкової служби та служби зайнятості з грантоотримувачами.
Податкова служба працює у тісній взаємодії зі службою зайнятості задля забезпечення не лише фінансової підтримки підприємців, а й їх подальшого супроводу. Основна мета таких зустрічей — допомогти уникнути типових помилок на старті, розібратися у податковому законодавстві та впевнено здійснювати господарську діяльність.
В.о. директора філії Закарпатського обласного центру зайнятості Йосиф Кажмір презентував учасникам актуальні компенсаційні та активні програми служби зайнятості, зокрема компенсацію за працевлаштування на нові робочі місця та за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп.
Заступниця начальника управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Закарпатській області Ольга Погоріляк детально роз’яснила особливості застосування спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців. Учасники отримали інформацію щодо вибору групи платника єдиного податку, порядку подання звітності, ставок єдиного податку та військового збору, а також оформлення найманих працівників.Окрему увагу було приділено необхідності перевірки відсутності податкової заборгованості перед реєстрацією платником єдиного податку. Також роз’яснила порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску, а також правила оформлення найманих працівників. Зокрема, до початку роботи працівника необхідно подати повідомлення до податкової служби, а звітність подається щоквартально.
Окремо обговорено питання тимчасової непрацездатності фізичних осіб-підприємців. У разі непрацездатності понад 30 календарних днів підприємець може звернутися до податкового органу щодо скасування нарахувань з єдиного податку, подавши відповідну заяву протягом 20 днів після завершення лікарняного (за відсутності найманих працівників).
Також підприємці можуть скористатися правом на щорічну відпустку за умови тимчасового призупинення діяльності та відсутності доходу.
Начальниця управління податкових сервісів ГУ ДПС у Закарпатській області Маріанна Решетар підкреслила переваги електронних сервісів ДПС, зокрема можливості Електронний кабінет платника та мобільного застосунку Моя податкова. Також вона наголосила на важливості подання заяви-згоди для здійснення електронного листування через Електронний кабінет платника.
Окремо акцентовано увагу на тому, що платники податків можуть отримати фахові консультації, звернувшись до Офіс податкових консультантів, а також у Центрах обслуговування платників, що функціонують при територіальних органах ДПС.
ДПС у Закарпатській області
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися