31279
09:19 3.102025

На Закарпатті розпочали перерахунок житлових субсидій на опалювальний сезон

Економіка 802

Пенсійний фонд України проводить перерахунок житлових субсидій на опалювальний сезон 2025–2026 років.

Для більшості закарпатців ця процедура відбудеться автоматично – для тих, хто вже отримував субсидію в неопалювальний період, навіть якщо її розмір становив 0 гривень.

Заяву та декларацію потрібно подавати тим громадянам, які раніше не отримували субсидії, а також у випадках зміни складу домогосподарства, кількості або надавача послуг. Якщо раніше була відмова через заборгованість, необхідно надати підтвердження її погашення. За потреби додаються довідка ВПО, договір оренди чи документи про реструктуризацію боргу.

Подати документи можна у територіальних органах ПФУ, ЦНАПах, через громади, поштою чи онлайн – на порталі Пенсійного фонду або у «Дії».

Розмір субсидії визначають індивідуально з урахуванням доходів сім’ї, вартості житлово-комунальних послуг, кількості зареєстрованих осіб та площі житла. Для цього сезону беруть до уваги доходи за I та II квартали 2025 року, а для непрацюючих пенсіонерів – пенсію за серпень 2025 року.

Опалювальний сезон триває з 16 жовтня до 15 квітня.

Найпоширеніші причини відмови у призначенні субсидії:

  • борг за комунальні послуги понад 680 грн за три місяці;
  • відсутність доходів чи сплати ЄСВ у працездатних членів сім’ї (окрім студентів та зареєстрованих безробітних);
  • перебування члена сім’ї за кордоном понад 60 днів у розрахунковому періоді;
  • депозит понад 100 тис. грн;
  • витрати від 50 тис. грн і більше (зокрема купівля валюти чи майна);
  • наявність неплатника аліментів (понад 3 місяці);
  • житло площею понад 130 кв. м (квартира) або 230 кв. м (будинок);
  • автомобіль, випущений менш ніж 5 років тому, або два авто віком до 15 років.

Минулого опалювального сезону в області субсидію отримували близько 28,7 тис. домогосподарств, середній розмір виплати становив 1 807 грн. У літній період допомогу мали понад 15,9 тис. домогосподарств, середній розмір – 278 грн.

Про це повідомляє Закарпатська обласна державна адміністрація.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах