26577
17:05 5.032025

Закарпатські суб’єкти господарювання поповнили місцевий бюджет майже на 4 млн від ліцензування підакцизних товарів

Економіка 1614

За два місяці 2025 року на Закарпатті від ліцензування торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним до місцевого бюджету надійшло майже 3 млн 969 тис. гривень.

Найбільше коштів упродовж січня – лютого, майже 3 млн 47 тис. грн, надійшло від ліцензування роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном. Ще майже 764 тис. принесла оптова торгівля цими товарами. Додатково понад 158 тис. грн бюджет отримав від ліцензування торгівлі пальним.

Станом на 3 березня в області діє 7383 ліцензії на торгівлю алкоголем і тютюном. З них 4455 ліцензій видано на продаж алкогольних напоїв та 2900 – на торгівлю тютюновими виробами. Також діє 19 ліцензій на торгівлю сидром та перрі, і 9 – на продаж рідин для електронних сигарет.

За словами фахівців Головного управління ДПС у Закарпатській області, протягом минулого 2024 року і двох місяців 2025-го анульовано 1222 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Найчастіше це відбувалося за заявами самих підприємців. Проте були й випадки порушень – 4 ліцензії анульовано через продаж алкоголю неповнолітнім, а 2 – через торгівлю без акцизних марок.

На ринку пального в області працює 249 АЗС та АГЗС. Загалом пальним торгують 60 суб’єктів господарювання. 68 СГ займаються оптовою торгівлею пальним.

Нагадаємо, що всі суб’єкти господарювання, які планують торгувати підакцизними товарами, повинні отримати відповідні ліцензії. За порушення правил торгівлі передбачена адміністративна відповідальність та припинення дії ліцензій.

Про це інформує ДПС у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині шахраї від імені податківців телефонують та вимагають кошти
16:45
Від початку на Закарпатті винесли 416 постанов за перевищення дозволеної швидкості
16:36
На Закарпатті стартували рейди з виявлення незаконно зрубаних ялинок
14:40
На Закарпатті затримали озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
14:31
1528 — новий номер Єдиної ветеранської лінії
11:59
У Перечині провели майстерку з виготовлення вертепної зірки
10:54
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
Всі новини
Головне