28890
10:28 27.042024

На Закарпатті обговорили фінансово-економічну ситуацію в області. Відео

Економіка 5065

За перший квартал цього року до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло понад 2 млрд 272 млн грн. Про це під час брифінгу, про фінансово-економічну ситуацію, розповів Василь Іванчо – заступник голови Закарпатської ОВА.

– Фактична сума надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилася на 9,8%, оскільки з жовтня 2023 року «військове» ПДФО спрямували до державного бюджету. У порівняльних умовах помітний приріст надходжень у майже 31%. Основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – понад 1,2 млрд грн (54,2%). Також найбільшу питому вагу мають єдиний податок – 360 млн грн (15,9%), акцизний і земельний податки – майже 168 млн грн (7,4%). Найбільше надходжень забезпечили Ужгородський (33,3%) та Мукачівський (21%) райони, – наголосив Василь Іванчо. – Підтримка сектору безпеки й оборони залишається в пріоритеті, тому місцеві бюджети Закарпаття від початку року спрямували на ці потреби 674,8 млн.

Це широке поняття, воно охоплює пряме фінансування військових частин, укриттів, фортифікацій, різні програми підтримки військовослужбовців, допомогу ВПО тощо. 

Позитивний ріст доходів у порівнянні з першим кварталом минулого року фіксують у 61 із 64 громад Закарпаття, зауважив директор департаменту фінансів ОВА Сергій Остафійчук. 

Своєю чергою директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк зазначив, що динаміка імпорту та експорту суттєво знизилася. 

– Позитивне сальдо платіжного балансу означає перевищення всіх платежів в область над платежами з області. Тобто експорт має переважати над імпортом. Минулого року позитивне сальдо становило 14 млн за окремо взятий місяць. А вже в січні 2024 року імпорт став перевищувати експорт. І сальдо стало негативним. Основна причина – ситуація на кордонах. Наші підприємства-експортери на собі це відчули. Часто була ситуація така, що виготовити щось можна було значно швидше, ніж доставити. Тож нас радує, що почали розблоковувати кордони, – зазначив Тарас Триндяк.

Щодо структури експорту, левова частка це – продукти рослинного походження, далі йде деревина та вироби з деревини, а також механізми та електротехнічне обладнання.

Христина БІКЛЯН

Відео Дмитро Мись

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах