28645
16:42 12.022024

Перший приватний будинок за єОселею придбали в Ужгороді – позичальниками стала релокована на Закарпаття родина

Економіка 6827

За державною програмою доступного іпотечного кредитування єОселя видано перший кредит на приватний будинок. Позичальниками стала молода родина, що переїхала на Закарпаття після початку повномасштабного вторгнення росії. Іпотеку оформили в Ощадбанку під 7% річних.

Першу кредитну угоду на приватний будинок в рамках єОселі підписали у пʼятницю, 9 лютого, в Ужгородському відділенні Ощадбанку. До 24 лютого 2022 року, подружжя мешкали в Києві. Через тодішню загрозу ворожої окупації столиці, евакуювались на Закарпаття, де вирішили й залишитись. Пара обрала будинок площею 82,8 квадратних метри в Ужгороді. “Ми давно слідкували за єОселею. Як тільки програма розширила умови на приватні будинки, подали заявку. Все пройшло досить швидко і легко. Дякуємо Ощадбанку за хороший сервіс і державі за таку можливість. Тепер на Закарпатті ми і справді вдома”, – ділиться враженнями про купівлю свого житла Михайло.

Нагадаємо, з 29 січня українці можуть обрати за єОселею приватні будинки площею 62,5 кв. метра на одного плюс 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї під 7% річних. Вимоги по даті введення в експлуатацію будинків такі ж, як і для квартир:

представникам окремих професій (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, вчителі, медики та науковці) під 3% та ветеранам під 7% – доступні приватні будинки до 10 років в Києві та обласних центрах, без обмежень в інших населених пунктах;

ВПО та іншим українцям під 7% – доступні приватні будинки до 3 років, незалежно від населеного пункту.

Крім цього, важливою умовою для приватних будинків є земля, на якій він розташований. Для купівлі по єОселі вона має належати виключно до земель житлової та громадської забудови. Дачні та садові будинки, розміщені на дачних і садових ділянках, а також будинки, розміщені на земельних ділянках с/г призначення, недоступні для оформлення іпотеки.

Щоб придбати житло в іпотеку на вигідних умовах, заповніть заявку в мобільному застосунку Дія та оберіть один або всі банки-партнери єОселі – Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.

Реалізують єОселю Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло».

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах