23714
10:29 26.062023

Аудитори виявили типову проблему оплати військово-лікарської комісії

Економіка 2522

У квітні – травні 2020, 2021, 2022 та в січні 2023 років оплату праці медиків позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії (ВЛК) при Ужгородському об’єднаному районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки проводило Комунальне некомерційне підприємство «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня» Ужгородської міської ради. Членам ВЛК за цю роботу виплатили зарплату із нарахуваннями на понад 2,3 млн грн. Ці фінансові порушення виявили працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області під час ревізії діяльності медичного закладу.

Як відомо, за медичною реформою Національна служба здоров’я України (НСЗУ) платить закладам за надані конкретним пацієнтам конкретні медичні послуги. Документ, який це регламентує (Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення), не передбачає послуги із проходження медкомісій. Виходить, що лікарям за те, що вони проводили медкомісію для умовного Y, платили з коштів, отриманих за лікування умовного пацієнта Х.

Не передбачав оплати членам ВЛК і Колективний договір цієї ужгородської лікарні.

Директор комунального підприємства під час ревізії пояснював, що Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» (2008 рік) та іншими нормативними документами визначено, що позаштатна ВЛК формується з медичного персоналу закладів охорони здоров’я і фінансується за рахунок основного фонду закладу.

Із початком фінансування лікарень через НСЗУ відповідних змін до законодавства не внесли. Тому лікарня неодноразово листами зверталася до Ужгородської райдержадміністрації, міської ради Ужгорода щодо виділення коштів на фінансування ВЛК. Були наради з цього приводу з головою райдержадміністрації, а з початком повномасштабного вторгнення – і районної військової адміністрації. «Зупинити роботу комісії під час війни в країні або ж не виплатити заробітну плату не міг із моральних та законодавчих (КЗпП) аспектів», – ідеться в поясненні директора лікарні.

Зрештою, фінансування заклад отримав лише в лютому 2023 року, тобто коли вже працівники Держаудитслужби вказали на системне порушення.

Загалом закарпатські аудитори під час цієї ревізії, аналізуючи фінансово-господарську діяльність медзакладу за період у понад 3 роки, виявили фінансових порушень на понад 2,7 млн грн. Зокрема, крім оплати ВЛК, порушення встановлено ще й при оплаті праці сумісників, завищенні вартості робіт під час ремонту лікарні, зайвому списані продуктів на харчування та списанні автомобіля, який Ужгородський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки залучив для потреб військових.

Про це інформує прресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах