27745
13:41 31.052023

На Закарпатті перерахували пенсії працюючим пенсіонерам

Економіка 16104

У травні цього року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області перераховано пенсії 14,9 тисячам закарпатських пенсіонерів. З яких по стажу та заробітній платі – 2,6 тис. особам, при цьому середній розмір підвищення для них становив 236,85 грн. Із врахуванням стажу роботи підвищено пенсії 12,3 тис. особам, а середній розмір підвищення становив 106,78 гривень. Про це під час брифінгу в Закарпатській ОВА розповіла начальниця Головного управління Зазначений перерахунок проведено особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули не менш як 24 місяці страхового стажу або які відпрацювали менше 24 місяців, але від призначення чи попереднього перерахунку пройшло не менш ніж два роки.

– Перерахунок здійснено автоматично, без особистого звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України. Важливо, що в червні, крім перерахованої пенсії, пенсіонери отримають і доплату за квітень та травень поточного року, оскільки перерахунок здійснювався з 1 квітня 2023 року, – зазначила Анастасія Пентек.

Варто також зазначити, що з 1 липня заплановано проведення індексації (на коефіцієнт збільшення 19,7%) пенсій, призначених відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Також змінена дата проведення щорічної разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань. Відповідну виплату цьогоріч буде здійснено до Дня Незалежності України, тобто 24 серпня (замість 5 травня).

Окрім цього відбулися зміни до порядку призначення житлових субсидій відповідно до постанов №340 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій» від 18.04.2023 року. Вони стосуються реєстрації місця проживання, розрахунку розміру субсидій, а також призначення допомоги новим категоріям отримувачів. 

– Більшість змін, пов’язаних із запровадженням зазначених новацій, буде реалізовано органами Пенсійного фонду України без звернення громадян. Однак деяким одержувачам житлових субсидій для оформлення виплати з урахуванням нових умов і тим самим збільшення її розміру потрібно звернутись до Фонду. Зокрема, це стосується представників домогосподарств, у складі яких є особи, які перебувають/перебували в полоні. Також подавати документи потрібно, якщо у складі домогосподарства є задекларовані особи, – наголосила Анастасія Пентек.

Наразі на Закарпатті нараховується близько 30 тис. дворогосподарств, які отримують субсидію, а також 29 тис. отримують пільги. У травні цього року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області було виплачено субсидій на суму 51 млн грн.

Христина БІКЛЯН

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах