2652
20:41 26.102016

Про нове в нарахуванні субсидій

Економіка 2830

На старті опалювального сезону дедалі більше українців звертаються по субсидії. Очікувана кількість заявників цьогоріч претендує на справжній рекорд.

551c35030eedf-%d0%ba%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%8f

У Мінсоцполітики підрахували, що вона може сягнути 9 мільйонів домогосподарств. Урядовці запевняють, що коштів вистачить. Адже в держбюджеті на 2017 рік на це передбачається не менше 52 мільярдів гривень. Тож соцдопомогою можуть скористатися всі, для кого вона законодавчо передбачена.

Механізм оформлення

Субсидію оформити просто: треба лише заповнити заяву та декларацію про доходи. Решту зроблять органи соціального захисту. Подати заявку тепер можна і в електронному вигляді на сайті subsidii.mlsp.gov.ua. Але з наявністю електронного цифрового підпису.

Субсидія безповоротно призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше. Після оформлення соцдопомоги оплата комунальних послуг для більшості родин не перевищуватиме 15% сумарного доходу сім’ї, решту заплатить держава.

За даними департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА, нині в області одержують субсидії майже 100 тисяч родин.

«З 1 жовтня для отримувачів субсидій розпочався опалювальний період. Ті громадяни, які ще не зверталися за призначенням субсидії, можуть зробити це в підрозділах з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації. Тим, хто вже отримував соцдопомогу на комунпослуги в минулому опалювальному сезоні, з початком нового періоду компенсацію від держави нарахують автоматично», – поінформувала директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Ганна Морозюк.

Якщо ви отримували субсидію й за останній час у вас сталися певні зміни в житті, які можуть вплинути на право призначення субсидії або на її розмір (у складі сім’ї чи в доходах), необхідно подати нову заяву, наголошує посадовець.

За умови відмови від опалення газом чи електрикою, домогосподарства можуть претендувати на отримання субсидії на тверде паливо.

«У зв’язку зі значним підвищенням цін на енергоносії громадяни звертаються з питанням, чи можливо оформити субсидію на тверде паливо. Це можливо. Проте необхідно підтвердження від підприємств – надавачів послуг газо- чи електропостачання, що домогосподарство не користується їхніми послугами для опалення», – розповідає Ганна Морозюк.

Субсидія на житлово-комунальні послуги призначається в безготівковій формі шляхом відшкодування сум призначених субсидій через відшкодування підприємствам – надавачам послуг. Що стосується твердого палива і скрапленого газу, то вона призначається в готівковій формі та відшкодовується самому одержувачу субсидій.

У зв’язку з економією енергоносіїв, після закінчення опалювального періоду сума невикористаних субсидій повертається в бюджет, за винятком вартості 100 кубів газу і 150 кВ електроенергії.

Кому призначатиметься

На субсидію може розраховувати будь-яка людина чи сім’я, якщо протягом року ніхто з них не здійснював одноразової дороговартісної покупки на суму понад 50 тис. грн. Під такою покупкою мається на увазі також річ, придбана в кредит чи в розстрочку, оплата певної послуги чи одноразовий внесок за нерухомість.

Якщо в сім’ї є здорові молоді люди працездатного віку, які не працюють і не декларують доходів, не навчаються і не перебувають на військовій службі, але на якісь же кошти живуть, то для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи – нині це 2900 грн. І субсидія їм буде призначена.

Батьки-пенсіонери, у помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, що проживають в іншому місці, зможуть отримати субсидію, якщо нададуть документ, що підтверджує тимчасову відсутність прописаних, або на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.

Заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги НЕ впливає на оформлення субсидії. І ніхто не позбавлятиме українців власності через несплату комунальних тарифів.

Крім цього, на субсидію можуть розраховувати й ті, хто орендує житло. У цьому випадку необхідно мати договір оренди житла і відкритий орендарем рахунок на оплату комунальних послуг (для цього треба отримати згоду господаря квартири).

За пенсіонерів теж не забули

З метою захисту найбільш вразливої категорії населення 8 вересня цього року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою певні види прибутків відтепер при призначенні субсидій враховувати НЕ будуть. Це отримані на безоплатній основі санаторно-курортні путівки, протезно-ортопедичні засоби реабілітації, а також суми компенсації за отриману на виробництві шкоду здоров’ю. Усім непрацюючим пенсіонерам, які звернуться за призначенням житлових субсидій уже в цьому місяці, субсидія буде нарахована за новими правилами – виходячи тільки з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за весь минулий рік.

Водночас у департаменті соціального захисту населення Закарпатської ОДА нагадують, що, відповідно до чинного законодавства, фінансові органи здійснюють перевірку одержувачів житлових субсидій. У разі отримання структурним підрозділом з питань соціального захисту населення інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб надання раніше призначеної субсидії припиняється з наступного місяця, після якого відбулися зміни.

Тож будемо сподіватися, що всі, хто потребує допомоги від держави, обов’язково її отримають.

Варто знати!

Формула розрахунку субсидії: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і визначається середньомісячний дохід на одну особу. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум (з травня 2016 року 1399 грн), ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.

Христина БІКЛЯН

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах