25829
17:02 25.062022

На Закарпаття релокувалося понад 100 ІТ-компаній

Економіка 2937

На Закарпаття релокувалося більш ніж 100 компаній у сфері інформаційних технологій і понад 30 тисяч айтівців. 

Як зауважив очільник ОВА Віктор Микита, це один із найуспішніших та, безумовно, ефективних прикладів релокації у наш регіон. Саме продукт цієї галузі економіки став найбільш цікавим для іноземних партнерів на форумі «Релокація на Закарпаття: європейський вимір»..

Сьогодні українське IT – надійний партнер для країни та світу:

– 1 місце за обсягом експорту послуг у 2021 р., фахівці забезпечили 839 млн доларів експортних надходжень за лютий 2022 р. та 2 млрд доларів – за 1 квартал цього року;

– 60% айтівців переїхали, 90% – повернулись до роботи; 

– близько 10 тисяч ІТ-спеціалістів вступили до лав ЗСУ, майже 30 тисяч – тепер у кібервійськах та державних проєктах, а члени спільноти зібрали понад 900 млн грн допомоги для наших захисників.

За словами Віктора Микити, приклад ефективної релокації – компанія «ЕПАМ СИСТЕМЗ», яка перевезла на Закарпаття більше ніж 400 фахівців з Київської області та за перші тижні відновила роботу в Ужгороді на майданчику площею 600 кв. м.

«Цей реальний вектор орієнтований на майбутнє України, де 54% школярів хочуть в ІТ.

Попри воєнний стан компанії цього напрямку залишаються працювати в країні, а 56% з них очікують на динамічне зростання вже в цьому році.

Закарпаття максимально інтегроване в процес завдяки умовам, які нам вдалося створити разом. Ми продовжуємо нарощувати темпи, оптимізовуючи роботу за сучасними європейськими стандартами менеджменту», – наголосив Віктор Микита.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах