25764
08:30 22.062022

Безробітних, які не працевлаштовані протягом 30 днів, залучатимуть до громадських робіт — Шмигаль

Економіка 2412

Уряд України запускає реформу сфери зайнятості, згідно з якою на час воєнного стану офіційно зареєстрованих безробітних, котрі протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуть до суспільно корисних робіт. За цю працю платитимуть зарплату розміром із мінімальну (6500 гривень).

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня.

«В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами. Це стосується й організації роботи в тилу. Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, котрі протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт», — сказав Шмигаль.

За його словами, це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному регіоні, визначатиме місцева влада.

Прем’єр-міністр наголосив, що праця буде оплачуватися — держава платитиме кожному залученому до суспільно корисних робіт заробітну плату розміром із мінімальну. Наразі вона становить 6500 гривень на місяць, а з 1 жовтня 2022 року має зрости до 6700 гривень.

«Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави й відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту», — сказав Шмигаль.

Окрім того, статус і виплати внаслідок безробіття відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук пояснив, що до громадських робіт насамперед залучатимуть зареєстрованих безробітних, котрим не знайшли роботу, та працівників, які втратили частину заробітної плати. Як зазначив Мельничук, до суспільно корисних робіт не залучатимуть людей, які реалізовують заходи національного спротиву.

Джерело

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах