2433
11:26 8.102016

Про нюанси орендної плати, якщо договір оренди не переоформлено

Економіка 2642

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області роз’яснюють хто є платником орендної плати, якщо договір оренди не переоформлено на нового власника нежитлових приміщень (фізичну особу), які розташовані на орендованій земельній ділянці.

odbior_mieszkania_lub_domu1a

Відповідно до ст. 13 Закону України від 06.10.1998 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161) догорів оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Податковим кодексом України визначено (далі – Кодекс), що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності справляється відповідно до вимог ст. 288 Кодексу. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки землі (пп. 288.5.1 ст. 288 Кодексу).

Разом з тим, обов’язки землекористувачів, зокрема, щодо своєчасної сплати земельного податку або орендної плати, визначено статтею 96 Земельного кодексу. Права власності, користування земельною ділянкою оформлюються відповідно до Закону України від 01.07.2004 р. № 1952-IV «Паро державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Підставами припинення права користування земельною ділянкою є, зокрема, набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці; добровільна відмова від права користування земельною ділянкою; вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених Земельним кодексом; систематична несплата земельного податку або орендної плати (ст. 141 Земельного кодексу). Порядок припинення договору оренди землі шляхом розірвання встановлено статтями 31, 32 Закону № 161. Договір оренди земельної ділянки вважається припиненим у разі зняття його з державної реєстрації та повернення земельної ділянки до земель запасу орендодавця.

Таким чином, платником орендної плати за земельну ділянку є орендар, доки не буде переоформлено договір оренди на нового власника нежитлових приміщень, які розташовані на орендованій земельній ділянці, інформує ДФС у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Закарпатському ОТЦК та СП побудовано систему «гарячих ліній»
17:22
Відбулася презентація книжки святого отця Максиміліана-Марії Кольбе
17:05
В Ужгороді на Пагорбі Слави запалили лампадки на могилах полеглих Героїв
16:50
На Тячівщині цьогоріч відкрили 9 класів безпеки
16:33
На Закарпатті затримали групу порушників кордону та їхніх переправників
16:20
Представники харківських громад відвідали Великобичківську громаду
16:08
Підготовка до зими: навчальні заклади Закарпаття отримають понад 1,4 млн грн від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
15:55
На Закарпатті затримали адвоката, який налагодив незаконну схему для звільнення чоловіків з військової служби
15:41
На позачерговій сесії депутати Закарпатської облради одностайно підтримали план перемоги Президента України
15:20
За тиждень у «Совиному гнізді» в Ужгороді видали 1956 одиниць гуманітарної допомоги
14:53
Всі новини