2137
18:13 14.092016

Бути чи не бути підприємству боржником залежить від його керівника

Економіка 2103

Проблема працевлаштування завжди була болючою для Закарпаття.

%d0%b7%d0%b0%d0%b9%d0%bc-%d0%b4%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d1%80%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%82%d1%8b

І в наш час багато остарбайтерів вирушають за межі краю у пошуках добре оплачуваної роботи. Тому питання збереження в області кваліфікованої робочої сили є доволі актуальним. Однак для його вирішення не достатньо лише створювати нові робочі місця. Людина повинна почуватися захищеною на законодавчому рівні, вчасно і в повному обсязі отримувати зароблені нею гроші.

Отож здійснення контролю за дотриманням трудового законодавства залишається пріоритетним напрямом роботи  фахівців системи Держпраці, а виявлення заборгованості  із виплати заробітної плати та сприяння її погашенню – в числі особливо важливих завдань.

Як і в будь-якому іншому регіоні, на Закарпатті також є підприємства-боржники,   зауважує начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош. Деякі з них визнані банкрутами і знаходяться в стадії ліквідації. Такі, крім ліквідатора та в окремих випадках бухгалтера, не мають інших найманих працівників. Тож з ними все зрозуміло. Найбільшу проблему становлять підприємства, котрі вважаються економічно активними, де провадиться фінансово – господарська діяльність та використовується наймана праця. Серед них є кілька, так би мовити, «хронічних» боржників. Перевірки таких господарюючих суб’єктів фахівцями  Управління Держпраці в поточному році проводилися по декілька разів, за їх наслідками вживалися відповідні заходи впливу, але ситуація від цього мало що змінюється.

Як повідомив перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик у випадку виявлення порушення строків виплати заробітної плати найманим працівникам, керівнику суб’єкта господарювання, за результатами перевірки, вноситься обов’язковий до виконання припис та  складається адміністративний протокол, котрий скеровується на розгляд до суду.

Слід зауважити, що відповідно до ч. 3 ст.15 ЗУ «Про оплату праці» заробітна плата  повинна виплачуватися у першочерговому порядку. У разі, якщо державний інспектор виявив, що підприємство мало грошові  кошти і використало їх на інші цілі (придбання автомобіля, меблів, ремонт приміщення та інші), але не виплатило своїм робітникам заробітну плату, такі дії кваліфікуються як грубе порушення трудового законодавства, передбачене ст. 175 Кримінального кодексу України, і зібрані матеріали перевірки скеровуються до органів національної поліції України для прийняття рішення в порядку ст. 214 КПК України.У 2016 році за матеріалами Управління Держпраці до Єдиного реєстру досудових розслідувань  у 10  випадках  внесено відомості щодо посадових осіб підприємств – боржників.

Згідно з офіційною інформацією Головного управління статистики у Закарпатській області, на Закарпатті у числі «хронічних» підприємств-боржників є ДП «Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (директор Мусієнко М.О.). На початок липня заборгованість з виплати зарплати тут становила 424,5 тисячі гривень, а вже наступного місяця збільшилася до 441,1 тисячі гривень, тобто на 16,6 тисяч. Подібна ситуація і з Агропромисловим підприємством радгосп-заводом «Мукачівський». На початок липня заборгованість тут сягнула 413,2 тисячі гривень, а на початок серпня – 416,3 тисячі ( ріст на 3,1 тисячі). Мають борги перед своїми працівниками у сумі  426,2 тисячі гривень Мукачівське УВП УТОС (в.о.директора Дейчук Д.О.); 43,1 тисячі гривень – міське комунальне підприємство ВЖКГ «Тиса» (керівник Лукеча В.І.);   16,8 тисячі гривень – ПАТ «Яворник» (керівник Хілько Т.В.). Частково вдалося погасити заборгованість, але все ще боргує 255,2 тисячі гривень ЛВДС «Дубриничі» (керівник Стецик І.Д.). Подібна ситуація і в РБУ ДП «Прикарпатзахідтранс» (керівник Кравець В.В.), де ще має місце заборгованість із заробітної плати на суму 164,2 тисячі гривень. Зросла заборгованість у ДП «Великолазівський» (директор Буц Д.Ю.)  з 268 тисяч до 274 тисяч гривень, в ДПДГ агрофірма «Еліта» (керівник Загарович З.З.) відповідно з 27,5 тисячі до 47,3 тисячі гривень,

Саме з цієї причини на цих підприємствах вкотре проводитимуться позапланові перевірки. На переконання Богдана Дороша, бути чи не бути підприємству боржником залежить від його керівника.  Якщо людина не вміє налагодити роботу так, щоб вона приносила прибуток, можливо, варто поступитися місцем більш професійним  кадрам. Адже внаслідок такої діяльності без зарплати, а в окремих випадках фактично без засобів для існування залишилися десятки людей.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини