Опалювальний сезон – не за горами, тож готуватися потрібно до нього вже нині
У першу чергу варто вжити необхідних заходів, аби запобігти виникненню аварійних ситуацій та нещасних випадків під час експлуатації димових і вентиляційних каналів.
Про це йшлося на семінарі-нараді, яка проходила в Управлінні Держпраці у Закарпатській області за участі представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, які експлуатують внутрішньобудинкові системи газопостачання, підприємств, що обслуговують та експлуатують димові та вентиляційні канали.
Те, що необхідно своєчасно, а головне якісно проводити роботи з технічного обслуговування та утримання таких об’єктів, є беззаперечною істиною. Вирішення цього питання не терпить формального підходу, адже статистика свідчить, що за останні роки тільки на Закарпатті внаслідок неправильної експлуатації систем газопостачання, димових і вентиляційних каналів постраждали 33 особи. Отруєння продуктами згорання для десятьох з них закінчилося трагедією, зауважив у своєму виступі заступник начальника Управління Держпраці Володимир Горєв.
На жаль, окремі громадяни не усвідомлюють усю серйозність можливих наслідків порушення вимог щодо експлуатації та належного утримання димових і вентиляційних каналів у житлових будинках. Відомо чимало випадків, коли такі об’єкти люди свідомо встановлювали не правильно, дбаючи при цьому скоріше про презентабельний вигляд своїх осель, ніж про власну безпеку та безпеку домочадців.
Зважаючи на це, заступник начальника відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області Олександр Гойс поінформував присутніх про нові Правила безпеки системи газопостачання, якими передбачені вимоги щодо експлуатації та утримання димових і вентиляційних каналів. Звернув увагу учасників наради на необхідності періодичного здійснення перевірки та обслуговування цих об’єктів, назвав можливі наслідки порушення вимог їх безпечної експлуатації.
Гарячі дискусії серед учасників зібрання викликало питання оформлення «Акту первинної, повторної перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків». Річ у тім, що деякі пункти цього документа можна трактувати двояко, що нерідко стає причиною появи розбіжностей у його оформленні. Начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці Віталій Ляхович детально охарактеризував, як правильно оформляти Акт, і дав вичерпну відповідь на усі запитання, які виникли у присутніх з цього приводу. Водночас наголосив на необхідності посилення співпраці між суб’єктами господарювання, які експлуатують внутрішньобудинкові системи газопостачання та підприємствами, які обслуговують і експлуатують димові та вентиляційні канали. Також назвав суб’єкти господарювання області, котрі мають дозвіл Держпраці на виконання робіт з обслуговування й експлуатації димових та вентиляційних каналів. Серед них, зокрема, ПАТ «Закарпатгаз», ТОВ «Житло-Сервіс», КП «Жрер-5», ТОВ «Газ-Дар», ТОВ «ІТВ-Сервіс», ТОВ «Фортуна-Іршава», ПП Грабар В.М., ПП Русин О.Л., ПП Керецман, ПП «С-Проект», ФОП Циганин І.В., інформують в Управлінні.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися