11969
22:52 3.072018

Як дотримуються в області законодавство про працю

Економіка 2959

Днями відбулося чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, в якому взяла участь начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Мирослава Максимович, що є членом зазначеної робочої групи.

5a0f0b05b57e9

На сьогодні в Закарпатті 287,3 тисячі застрахованих осіб, що на 4,5 тисячі більше, ніж у грудні минулого року. З них 33 відсотки – це працівники бюджетної сфери (95,5 тисячі осіб) та 15,4 відсотка – працюючі пенсіонери.

Мирослава Максимович інформувала про ситуацію в області стосовно дотримання норм чинного законодавства про оплату праці в частині мінімальної заробітної плати за перше півріччя, яке здійснює Пенсійний фонд України.

– З метою виявлення ознак неоформлених працівників та порушень законодавства про працю здійснюємо моніторинг відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Отримана інформація дає можливість оперативно визначати страхувальників, які виплачують заробітну плату, меншу за встановлений законом рівень, не здійснюють доплату єдиного внеску до мінімального розміру, порушують інші норми трудового законодавства.

Члени робочої групи проаналізували ситуацію з виплатою заробітної плати, меншої за мінімальну.

Як зазначалось, з початку року кількість осіб, які отримували заробітну плату менше мінімальної, зокрема в переробній промисловості, зменшилась на 40 відсотків, у галузі охорони здоров’я – на 20 відсотків.

До прикладу: на початку року на підприємстві «ПАТ Іршавський абразивний завод» 61 відсоток працівників отримували заробітну плату менше мінімальної. Після проведеної спільної роботи на 1 квітня цього року жоден працівник таку заробітну плату вже не отримував.

Члени робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення проаналізували результати вжитих заходів щодо суб’єктів господарювання, які заслуховувались на комісіях у травні-червні. Так, 10 суб’єктів господарювання збільшили чисельність на 233 осіб; 10 платників зменшили чисельність осіб, яким нараховували заробітну плату, менше мінімального розміру, на 259 осіб; 5 платників зменшили чисельність осіб з ознакою «неповний робочий час» на 109 осіб; по 14 платниках збільшився фонд оплати праці на 4,3 мільйона гривень, що дасть можливість додатково залучити в бюджет майже 1 мільйон гривень

До прикладу, підприємство ПП «Карпатбуд» за даними звіту за квітень використовувало працю 25 чоловік з неповним робочим часом, з них 23 нараховано заробітну плату менше 3723 гривень. У травні всім працівникам нараховано заробітну плату більше мінімального розміру та на повній зайнятості. Фонд оплати праці за місяць збільшився на 64,3 тисячі гривень.

В санаторії «Поляна» у квітні 114 найманих працівників працювало з ознакою неповний робочий час, у травні така кількість зменшилася на 68 чоловік. Так само зменшилася на 62 особи кількість працівників із заробітною платою менше мінімальної (у квітні було 82 особи). Фонд оплати праці в санаторії за травень збільшився на 201,9 тисячі гривень.

Як зазначила Мирослава Максимович, в рамках співпраці Пенсійний фонд області щомісячно надсилаємо переліки роботодавців – порушників законодавства про оплату праці до управління Держпраці та головного управління Державної фіскальної служби для вжиття відповідних заходів. Так, за 5 місяців 2018 року до управління Держпраці у Закарпатській області передано матеріали по 828 страхувальниках за 7137 застрахованих осіб та до органів Державної фіскальної служби в області – по 456 страхувальниках за 1453 застрахованих особах.

Як результат органами ДФС області станом на 1 червня 2018 року легалізовано працю 271 неоформленого найманого працівника, завдяки чому мобілізовано 219,3 тисячі гривень єдиного внеску. За результатами проведених перевірок органами ДФС донараховано 37,2 тисячі гривень єдиного соціального внеску.

Органами Держпраці здійснено 82 перевірки і у 83 відсотків перевірених роботодавців виявлено порушення законодавства та відновлено страхові права 496 найманих працівників.

Учасники засідання заслухали керівників підприємств, які мають порушення щодо дотримання норм законодавства про працю, розглянули можливі шляхи погашення заборгованості, легалізації трудових відносин. За підсумками засідання прийняті відповідні рішення.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини