7540
19:01 4.102017

Іршава. Лісівник розповів, що потрібно для придбання дров

Економіка 10638
Працівники державного підприємства ДП “СЛАП” Іршаваагроліс” продовжують роботу з населенням щодо виписки дров’яної деревини для опалення житлових приміщень. Починаючи з травня жителі розпочали подавати заяви на придбання дров. Про те, яким чином їх може придбати дрова для населення, розповідає директор ДП “СЛАП” Іршаваагроліс” Іван Фущич:
 492798172_1_1000x700_porezhu-i-pokolyu-drova-fastov
“Разюче подорожчання вартості опалення помешкань природним газом, особливо приватних будинків, змусило їх власників активно звертатися до пошуків альтернативних видів палива. Наразі найпопулярнішою заміною газу на Закарпатті є дрова. Їх можна купити, не виїжджаючи з Іршавського району – звернувшись у контору ДП “СЛАП” Іршаваагроліс”. Обмежень для придбання дров для населення немає. Варто також наголосити, що за видовим складом деревина поділяється на різні групи. Так, перша група – це шпилькові, друга – м’яколистяні, і третя – твердолистяні. Відповідно і ціна на дрова формується в залежності від групи деревини і довжини колод (чи колоті дрова чи метрові). Для дров відпускна ціна без ПДВ становить: шпилькові – 380 гривень, мяколистяні – 445, твердолистяні – 487 гривні за кубічний метр”, – відмічає Іван Іванович.
“Аби оформити заявку на тверде паливо, треба написати заяву в лісгоспі й вказати місце прописки для того, щоб працівники державного підприємства вказали місце заготівлі деревини в раніше обстежених і відведених для заготівлі ділянках. Відведення проводиться в насадженнях загиблих (сухостійних) і пошкоджених лісових масивах на суцільних і вибіркових санітарних рубках. Тим самим лісівники наводять порядок в лісі, а ліс приносить тепло людям в будинки. Після того, як заява написана, то працівник держлісгоспу видає на руки заявнику наказ, з яким громадянин йде до майстра з лісозаготівлі. Дрова замовник одержує в лісі, безпосередньо на місці рубки. Там видають товарно-транспортну накладну на дров’яну деревину, термін якої не обмежений. До речі, заявник має зберігати її до тих пір, поки не буде спалена деревина і навіть три роки після того. Окрім того, майстер лісу має поставити на деревині бирки. Процедура набивання наступна: дров’яна деревина на верхньому складі складується у стоси. Один стос може бути від 0,5 куб м до 10 і більше. І на одному стосі має бути набита одна-дві бирки. Тільки з наявністю бирок, які пройшли електронний облік, дрова можна забирати з верхнього складу. Послуги з навантаження і вивезення дров лісове господарство не надає. Про транспорт потрібно потурбуватися самому замовнику. Таким чином, приїхати до нас йому доведеться принаймні двічі – по рахунок на оплату і вже по дрова. А замовити їх, дізнатися, чи є вони в наявності, одержати іншу необхідну інформацію можна за телефоном лісгоспу – 314471366, Боднар О.В.
Ще один важливий організаційний момент. У першу чергу реалізуємо дрова жителям населених пунктів, прилеглих до місця поточних вирубок. Такий порядок зручний насамперед споживачам – їм не доведеться їхати з одного кінця району в інший і додатково витрачатися на транспорт”, – підсумував розмову Іван Фущич.
 
Лісове господарство знаходиться за адресою: Іршавський район, с.Довге,вул.Велика 5А,
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах