24090
08:30 15.112021

Які пункти пропуску на Закарпатті будуть оновлені та побудовані протягом наступних двох років

Економіка 2404

У зв’язку з напливом біженців, питання пунктів пропуску на державному кордоні України та країн ЄС знову набуло актуальності. Понад рік тому Володимир Зеленський обіцяв вкладати гроші в будівництво закинутих та нових пунктів пропуску, які розташовані на кордоні з нашими європейськими сусідами. У обіцянці президента йшлося про Закарпаття та Львівську область. Лунали обіцянки президента і щодо відкриття двох нових пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною.

Половина із запланованих коштів піде на системи сканування

Кабінет Міністрів в кінці серпня цього року затвердив конкретний план заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на наступні два роки. До переліку потрапили понад 20 пунктів пропуску, які модернізують та проведуть їхнє технічне переоснащення. Ще побудують 12 нових КПП. За підрахунками, на це витратять 9,9 млрд грн. При цьому, майже половина коштів буде витрачена на сучасні системи сканування – 4,9 млрд грн, передає Слово і Діло.

Електронне бронювання черги на кордоні

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський після призначення його Верховною радою, пообіцяв запровадити систему електронного бронювання черги. Це стосується пуктів пропуску з автомобільним сполученням з країнами ЄС. Реалізувати електронну чергу перед пунктами пропуску з країнами ЄС зобов’язує програма уряду від 12 червня 2020р.

На кордоні зі Словаччиною нових пунктів пропуску не буде

Також торік президент обіцяв вкладати гроші у відкриття додаткових пунктів пропуску на словацькому кордоні, однак, як бачимо у плані заходів зазначено тільки технічне переоснащення та модернізацію пункту пропуску “Ужгород”.

На угорському кордоні буде три нових пункти пропуску

На угорському кордоні пункт пропуску “Чоп” модернізують і переоснастять. На це планують витратити 139,3 млн грн. Ще планують реконструювати пункти “Лужанка” та “Вилок”, і витратити на це 391,9 та 189,7 млн грн відповідно. Побудують три нові пункти пропуску: «Дийда», «Дзвінкове» і «Косино». Вартість робіт оцінюють в 375, 211,6 та 196,3 млн грн. Відповідно.

На румунському кордоні побудують ще три ПП

На румунську кордоні планують побудувати пункти пропуску «Руська» за 161,5 млн грн, «Біла церква» за 460 млг грн, «Дякове» – 436,3 млн грн. Реконструкція пункту пропуску “Дяківці” обійдеться в 173,2, Красноїльськ — 166,7 млн грн. На модернізація ПП “Порубне” передбачають витратити 137,8 млн грн.

На польському кордоні пункти пропуску модернізують та реконструюють

На польському кордоні заплановано реконструкцію ПП «Шегині». На це в Кабміні передбачають максимальну суму — 531,6 млн грн. На ПП «Устилуг» — 279,7 млн грн. Ще три пункти пропуску технічно переоснастять і модернізують. На ПП «Ягодин» витратять 302,2, на Краковець — 272, а на Рава-Руська – 136,6 млн грн.

Всі заходи з облаштування пріоритетних пунктів пропуску планують провести протягом 2021-2023 рр.

Оксана ЧОПАК, karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне