https://rx.ua
19683
19:39 17.042020

Система БПД в Україні – одна з найбільш передових серед 47 країн-членів Ради Європи

Економіка 5040

Система БПД  презентували онлайн підсумки діяльності у 2019 році. Коротко підсумуємо основні досягнення, що доводять, наскільки вона потрібна людям:

Минулого року система безоплатної правової допомоги досягла показників, які довели, наскільки вона потрібна людям. Понад 711 тис. випадків надання правової допомоги. Понад 245 тис. дзвінків до контакт-центру. Понад 1,7 млн переглядів довідково-інформаційної платформи WikiLegalAid. 185 виправдувальних вироків або випадків закриття провадження. Такі цифри були озвучені під час онлайн презентації підсумків роботи системи БПД у 2019 році.

Найбільш затребуваний вид правових послуг серед українців – це юридичні консультації. Торік таких 558,1 тис. випадків, з них понад 90,6 тис. – під час роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу до БПД. Крім того, 65,8 тис. випадків надання безоплатної вторинної правової допомоги  місцевими центрами та понад 87,1 тис. випадків – регіональними центрами.

«Майже дві третини клієнтів, права яких захищені у суді — це люди з низьким доходом. Також у полі зору системи БПД люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, діти, особи, постраждалі від домашнього насильства та інші. Ключові питання, з якими звертаються клієнти, це цивільні, сімейні, житлові та спадкові спори, рідше земельні та пенсійні чи інші види права», – повідомив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

«Експерти Ради Європи підтверджують, що на сьогодні система БПД в Україні належить до однієї з найбільш передових систем безоплатної правової допомоги серед усіх 47 країн-членів Ради Європи. Надважливо, що система БПД впроваджує стандарти Ради Європи, передовсім практику Європейського суду з прав людини при наданні правової допомоги», – зазначила керівниця проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» Ганна Христова.

Шановні краяни, якщо ви потребуєте правової допомоги від держави, звертайтесь до найближчих місцевих центрів чи бюро правової допомоги, або телефонуйте за єдиним контакт-номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне