Закарпатські парламентарі звернулися до МОЗ України щодо забезпечення дітей з вадами слуху кохлеарними імплантами
На другому пленарному засіданні дев’ятої сесії обласної ради VІІ скликання крайові парламентарі прийняли звернення щодо виконання програм централізованого забезпечення кохлеарними імплантами, адресоване Міністерству охорони здоров’я України.
Ініціатор звернення – постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та президія обласної ради. Цьому передувало звернення мешканців краю щодо ситуації, яка склалася із забезпеченням дітей кохлеарними імплантатами, повідомила «Карпатському об’єктиву» прес-служба Закарпатської облради.
Тож, у документі наголошується: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, глибоко занепокоєні ситуацією, яка склалась в області із наданням медичної допомоги з якісної корекції слуху шляхом проведення кохлеарної імплантації глухим дітям.
Кохлеарна імплантація – єдиний ефективний метод комплексної реабілітації людей з глибоким порушенням слуху, передусім дітей. Велике значення для результативності протезування, особливо у дітей, має вік: чим раніше проведена операція, тим вищий ступінь відновлення слуху та розвитку мовних навичок. Своєчасне проведення операції із вживлення систем кохлеарної імплантації дозволяє розвинути у дитини слух до рівня її нормально чуючих однолітків, що дає можливість у подальшому відвідувати дитячий садок, навчатися у звичайній школі, отримувати вищу та професійну освіту, тощо.
Слід зауважити, що за рахунок коштів державного бюджету у поточному році в Закарпатській області слухопротезовано одну дитину. У 2016 році – жодної, у 2015 році – 2 дитини. Загалом, починаючи з 2004 року слухопротезовано 37 дітей в області.
На сьогодні у черзі для проведення кохлеарної імплантації в ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України» перебуває 21 дитина із Закарпатської області.
Враховуючи наведене вище, просимо виділити з державного бюджету на 2018 рік кошти на фінансування операцій із вживляння систем імплантаційного слухопротезування дітям з вадами слуху в Закарпатській області», – йдеться у депутатському зверненні.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися