В Обласному об’єднанні роботодавців визначили 5 ключових проблем малого та середнього бізнесу на Закарпатті
В Ужгороді відбулась зустріч керівників місцевих (районних та міських), а також галузевих організацій роботодавців, які структурно входять до складу Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття».
Під час нещодавної зустрічі топ-менеджерів найбільших підприємств Закарпаття, представники великого бізнесу визначили топ-10 найбільш вагомих проблем, що заважають розвитку бізнесу на Закарпатті. Круглий стіл з очільниками територіальних підрозділів ОООРЗ є логічним продовження встановленого курсу організації на вироблення стратегії послідовного захисту інтересів роботодавців області.
Мета зустрічі – визначити найбільш болючі проблеми, що стосуються малого та середнього бізнесу в закарпатських регіонах.
Для “переозброєння” позицій Об’єднання роботодавців «Закарпаття», для участі в Круглому столі голова організації Володимир Панов запросив регіональних та галузевих лідерів роботодавців: голову Організації роботодавців міста Хуст Івана Гомечка, голову Організації роботодавців Виноградівського району Василя Лендєла, голову ОР Хустського району Василя Попадинця, голову ОР Ужгородського району Івана Костіва, голову ОР міста Мукачево Олександра Немйо, голову ОР у сфері будівництва, проектування та архітектури Володимира Луціва, голову обласної організації «Роботодавці Закарпаття» Івана Олексика, виконавчого директора ОООРЗ Михайла Думнича, консультанта ОООРЗ Валентину Непійпову.
На початку зустрічі Володимир Панов виступив з презентацією, в якій ознайомив присутніх з актуальним станом справ в бізнес-середовищі Закарпаття на основі інформації, озвученої топ-менеджерами найбільших підприємств області. Після цього запропонував учасникам поділитися думками щодо неврахованих проблем, з якими стикається малий та середній бізнес на місцях.
Під час активної та конструктивної розмови, учасники зустрічі охопили велику кількість економічних та політичних проблем. В результаті виділено 5 ключових проблем, які суттєво ускладнюють умови ведення бізнесу на Закарпатті:
- Неврегульованість граничної межі нормативно-грошової оцінки земель
- Збільшення строку дії дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
- Невигідні умови кредитної підтримки розвитку малого та середнього бізнесу.
- Проблема зміни управлінської моделі в лісовій галузі
- Недосконалість спрощеної системи оподаткування для малого бізнесу. Проблема адміністрування податків і зборів.
Особливу увагу учасники Круглого столу приділили податковій проблемі. За словами Івана Гомечка, діюча система адміністрування податків побудована на електронній звітності, яка потребує програмного забезпечення, швидкодіючого інтернет-з’єднання та спеціальних навичок користувача. Це значно ускладнює роботу бухгалтерії, зокрема у віддалених гірських населених пунктах Закарпаття, що в підсумку призводить до накладання на підприємства податкових санкцій.
«В майбутньому, підприємства можуть мати серйозні проблеми з податковими органами через несвоєчасне подання електронної звітності. Проте, як правило, така ситуація виникає не з вини підприємств, а через недосконалість діючої системи. Бухгалтерії підприємств стають, фактично, заручниками цієї ситуації» – зазначив Гомечко
За його словами, виходом з даної ситуації може стати створення для кожного платника податків особистий електронний кабінет.
Окремо учасники зустрічі обговорили питання змін, які очікуються в лісовій галузі. Оскільки наразі це особливо актуальна проблема для Закарпаття, присутні виробили спільну позицію закарпатських організацій роботодавців щодо моделі державного регулювання лісової галузі.
Таким чином, топ проблем закарпатського бізнесу розширився з 10 до 15. Всі вони включені ОООРЗ до розробленого організацією Стратегічного плану вирішення проблем бізнесу.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися