864
17:45 13.062016

Угорщина підтримує закарпатських підприємців. ФОТО, ВІДЕО

Економіка 6913

9 червня в Берегові в конференц-залі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ було урочисто підписано договір про економічну співпрацю між Благодійним фондом “Закарпатський центр економічного розвитку “Еган Еде” та Міністерством зовнішніх економічних зв’язків Угорщини.

IMG_3675

Під час цієї події були присутні Держсекретар Міністерства зовнішніх економічних зв’язків та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр, уповноважений угорського уряду Іштван Грежа, Генеральний консул Угорщини в м. Ужгороді Йожеф Бугойло, Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Ендре Саліпскі, аташе з питань зовнішньої економіки консульства Угорщини в м. Берегові Золтан Сокач, голова Товариства угорської культури Закарпаття та народний депутат України Василь Брензович, ректор Закарпатського угорського інституту й депутат обласної ради Ілдика Орос, а також інші поважні гості.

Відкривала захід ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдика Орос. Вона зазначила: «Реалізація в майбутньому цього договору – це в першу чергу допомога жителям Закарпаття в тому, щоб вони могли впевненіше почуватися й будувати свій бізнес. Практично чверть століття вже минуло після розпаду Радянського Союзу, але Україна і, зокрема, Закарпаття фактично залишилися ні з чим. Дуже важко було створити нові підприємства, коли відсутні кошти. Фінансування мали тільки ті, хто брав участь у поділі майна Радянського Союзу. Ця угода – унікальний шанс для нас, шанс для того, щоб підприємства створювали нові робочі місця на Закарпатті. Це дуже важливо для звичайних громадян. Ці підприємства дадуть змогу працевлаштуватися цілим родинам. Такі заходи показують справжню підтримку і допоможуть багатьом стати на ноги, жити комфортним, розміреним життям. Тоді не тільки в нас, а й у наших дітей та внуків буде краще майбутнє».

Держсекретар Левент Мадяр наголосив, що Закарпаття було під владою різних країн, але люди, які тут проживали й живуть сьогодні, ніколи не забували своє коріння. Саме тому уряд Угорщини вирішив допомогти. Запуск програми економічного розвитку має на меті допомогти підприємствам та господарствам, надати матеріальну базу для подальшого вдосконалення. «Ми будемо стежити за тим, щоб кожен форинт та кожна гривня були раціонально розподілені й надані тим, хто найбільше їх потребує. Також ми плануємо побудувати на Закарпатті завод з переробки овочів та фруктів. Такі фінансові вливання є довгостроковими й дають хороші можливості для експорту та кращого економічного розвитку регіону», – зазначив політик.

У своїй промові уповноважений угорського уряду Іштван Грежа зазначив: «Такий крок нашого уряду в економічній співпраці із Закарпаттям є дуже важливим для місцевого угорськомовного населення. Хоч це й не вирішить усіх проблемних питань краю, але допоможе зміцнити віру звичайних людей у краще майбутнє».

Голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович констатував: «Угорський уряд завжди намагався сприяти тому, щоб населення Закарпаття не втрачало контактів із історичною батьківщиною. Незважаючи на постійні кризові явища в українській економіці, угорський уряд вірить у те, що інвестування в Закарпаття є дуже важливими як для Угорщини, так і для місцевого населення. ТУКЗ, Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ, Спілка підприємців і фонд «Pro agricultura Carpathica» разом розробили документ угоди про економічну співпрацю Угорщини та Закарпаття. Ці конкретні кроки показують, що сюди можна вкладати кошти, створювати бізнес та розвивати його. Завдяки цій угоді відносини Угорщини й нашого краю будуть ще тіснішими, що позитивно відобразиться на матеріальному, соціальному та моральний становищі населення». Василь Брензович щиро подякував уряду Угорщини та урядовій делегації, українським фахівцям і всім, хто сприяв укладенню договору.

Офіційну угоду підписали від уряду Угорщини Левенте Мадяр та від фонду Василь Брензович.

Насамкінець Василь Брензович підсумував: «Ми вже робимо перші кроки, але підлаштувати цю програму розвитку під потреби та особливості Закарпатської області не так просто, тут інші юридична й податкова системи. В липні ми відкриємо офіси, де прийматимуть проекти як у письмовій, так і в електронній формі. Офіси будуть у таких містах Закарпаття, як Ужгород, Берегово, Мукачево, Виноградів і Тячів. Основна увага приділятиметься малому та середньому бізнесу в сільськогосподарській, туристичній і підприємницькій сферах. Також ми зможемо підтримати великі підприємства, надаючи їм безготівкові кредити».

Саме такі угоди потрібні для розвитку Закарпаття та пілотних проектів, адже ми «західні ворота» України і можемо дійсно стати прикладом для наслідування та ефективного залучення інвестицій.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

Відео: Дмитро МИСЬ

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини