Закарпатські митники разом з підприємцями обговорили проблему черг вантажівок на кордоні
Про це йшлося під час організованої Обласним об’єднанням організацій роботодавців «Закарпаття» зустрічі з підприємцями, представниками Закарпатської митниці ДФС, Чопського прикордонного загону, та ДП «Укрінтеравтосервіс».
Зокрема, митне відомство представляли Микола Ясевич – в.о заступника начальника Закарпатської митниці ФДС та Зигмунд Гадар – начальник управління організації митного контролю та оформлення Закарпатської митниці ДФС, повідомила «Карпатському об’єктиву» ДФС у Закарпатській області.
Володимир Панов – голова Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» розділив обговорення на три складові: по-перше, який резерв для оптимізації роботи на місцевому рівні, по-друге: які питання необхідно вирішувати на центральному, державному рівні та по-третє: які питання необхідно винести на міждержавну комісію Україна – ЄС.
За словами Володимира Панова, ця зустріч має на меті донести до всіх зацікавлених сторін позицію закарпатського бізнесу щодо питань, які їх турбують та спільно напрацювати механізми їх вирішення, зокрема, вирішення проблеми перевезення вантажів, перетину кордону в бізнес цілях, зменшення черги в зоні пропуску вантажів, а також розвантаження смуги для легкових авто на закарпатських пунктах пропуску, адже це створює труднощі для бізнесу та, зрештою, негативно впливає на інвестиційну привабливість краю.
– Нещодавно на пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» проходила нарада на якій, зокрема, обговорювалось питання підвищення пропускної спроможності пункту пропуску, зменшення часу митного та прикордонного оформлення та часу перебування перевізників на кордоні. Під час цієї наради ми прийшли до висновку, що наша робота на ділянці «виїзд з України» безпосередньо пов’язана з роботою наших колег, тобто прикордонних поліцейських та митників словацьких. Якби вони приймали більше вантажівок, то на кордоні майже не виникало б значних накопичень вантажних транспортних засобів, – підкреслив Зигмунд Гадар – начальник управління організації митного контролю та оформлення Закарпатської митниці ДФС.
За словами посадовця, в середньому закарпатські митники за добу, як на словацькому так і угорському кордонах в напрямку «виїзд з України», пропускають 146 вантажних транспортних засобів, деколи здійснюється оформлення і 164 вантажівок, ця цифра майже така ж і на «в’їзд в Україну».
– Пропускна спроможність пунктів пропуску «Ужгород» та «Тиса» – це 500 вантажних транспортних засобів на добу. Як бачите, наразі використовується цей потенціал майже наполовину. Тобто ми маємо ресурс, його можна використовувати, при цьому інструментами мають стати нові форми взаємодії прикордонних служб суміжних країн та синхронізація їх дій під час пропуску транспортних засобів, – зазначив Микола Ясевич – в.о заступника начальника Закарпатської митниці ФДС, та додав, – У цьому контексті дуже корисною для нас була минулого тижня місія Twinning. Вона проходила на високому експертному рівні, зокрема, там були митники з Німеччини, які також займалися організацією митного контролю. Тож, один із них розповів, що коли до ЄС приєдналася Польща, і коли в ЄС ще були зовнішні кордони з цією країною, то в них була практика взаємного використання технічних можливостей різних країн. Тобто, якщо вага в Німеччині, то зважування відбувалося тільки в Німеччині, і вже не використовувався відповідний контроль у Польщі. У нас чинне законодавство не передбачає таких можливостей, а існуючі форми взаємодії із сусідніми країнами напрацьовані ще до їх вступу в ЄС, і використовується в частині, що не суперечить митному законодавству ЄС.
– На сучасному етапі українській стороні важливо опрацювати відповідні питання і сформувати чіткі позиції, що забезпечать ефективні механізми контролю на кордоні, адже нас чекає відкриття нових пунктів пропуску, зокрема, в наступному році – «Велика Паладь – Нодьгодош». Важливо визначити юридичні механізми синхронізації роботи, як спільних пунктів пропуску, які в майбутньому будуть створюватися, так і нові методи взаємодії контролюючих органів у пунктах пропуску, які уже існують, з урахуванням сучасних тенденцій трансформації митного законодавства ЄС, – резюмував Микола Ясевич.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися