Станіслав Балуєв: Найбільше, що мене зараз турбує і потребує найшвидшого вирішення – реконструкція пунктів пропуску
Про це зазначив в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС Станіслав Балуєв під час зустрічі з Міжвідомчою консультативною робочою групою з митних та торговельних питань в рамках проекту TWINNING.
«Сподіваюсь, тісна взаємодія між проектами TWINNING з митних та прикордонних питань дасть новий імпульс у запровадженні європейських стандартів у взаємодії між митними та прикордонними органами України, а також сприятиме якнайшвидшому вирішенню, на мою думку, головного – реконструкції пунктів пропуску, наприклад, таких як «Ужгород» та «Лужанка». Це потрібно зробити якнайшвидше, і потрібно це громадянам, перевізникам і нам (контролюючим органам), які надають, в тому числі, сервісні послуги на кордоні», – зазначив Станіслав Балуєв.
Варто зазначити, що зустрічі європейських експертів, митників та прикордонників у найзахіднішій області України передувало обговорення Міжвідомчою консультативною робочою групою можливості узаконеної співпраці поза концепцією «Єдиного вікна».
Закарпатська область – єдина з усіх областей нашої держави має кордони із чотирма країнами ЄС – Румунія, Угорщина, Словаччина, Польща. Тому вибір місця проведення зустрічі з європейськими експертами не випадковий.
– Наразі в Закарпатській області крім існуючих пунктів пропуску, які потребують реконструкції та покращення інфраструктури, планується будівництво і нових пунктів пропуску на кордоні України з Угорщиною та Словаччиною, – зазначив Станіслав Балуєв – керівник Закарпатської митниці ДФС.
На думку європейських експертів, робота саме в Закарпатській області дасть змогу чітко побачити які саме необхідні зміни на всіх кордонах, і як їх реалізувати на загальнонаціональному рівні, та з’ясувати, яким чином урядові постанови та підзаконні акти могли б підтримати необхідні зміни.
Слід зазначити, що крім обговорення загальних аспектів інтегрованого управління кордонами, співпраці та обміну інформацією як між працівниками українських суміжних служб, так і службами по обидва боки кордону, європейські експерти відвідали загалом шість автомобільних пунктів перетину кордону, зокрема, «Ужгород – Вишнє – Нємецьке» – на кордоні зі Словаччиною та автомобільний пункт пропуску «Косино – Барабаш» – на кордоні з Угорщиною.
«Подібні зустрічі і проект TWINNING, я переконаний, дозволить нам, митникам і прикордонникам, які працюють на кордоні, й надалі виробляти спільні підходи та рішення, спрямовані на створення європейських правил та процедур на кордоні України з ЄС», – наголосив керівник Закарпатської митниці ДФС.
Нагадаємо, Twinning – нова форма технічного співробітництва між органами влади держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Визначальною рисою проектів Twinning є безпосередній обмін досвідом в окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу «ноу-хау» та передової практики між державними органами країн – членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, напрацювання унікального національного досвіду.
Проект передбачає:
– довгострокові щоденні консультації між представниками ДФС та експертами з країни-партнера на чолі з постійним радником проекту Twinning (RTA);
– навчальні візити до країн-членів ЄС з метою ознайомлення на практиці з аспектами впровадження елементів інтегрованого управління кордонами;
– нормотворчу роботу у сфері боротьби з корупцією («круглі столи», публікація посібника з антикорупційних заходів).
ДФС у Закарпатській області
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися