Упродовж червня–серпня 2017р. на території області діяли 175 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку
Одним з найбільш масових та доступних видів організованого відпочинку дітей шкільного віку традиційно вважається проведення літніх канікул у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Вони забезпечують повноцінний відпочинок, оздоровлення, гармонійний розвиток та змістовне дозвілля.
Упродовж червня–серпня 2017р. на території області діяли 175 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку: 147 таборів з денним перебуванням, 12 позаміських закладів відпочинку, 7 позаміських закладів оздоровлення,
6 наметових містечок та 3 заклади оздоровлення санаторного типу.
Найбільша кількість дитячих закладів оздоровлення та відпочинку функціонувала в Іршавському районі – 55, Ужгородському – 32, Перечинському – 19, Свалявському – 17 та м.Мукачево – 10.
Упродовж літніх канікул цього року на території області відпочили 27,9 тис. дітей. У зазначеній кількості 24,5 тис. складали діти із Закарпатської області (87,6%), решту – діти з інших регіонів України. Найбільше відпочивало дітей з Київської області (1552 особи), м.Києва (646 осіб), Львівської області (375 осіб), Рівненської області (279 осіб) та Хмельницької області (250 осіб).
Особлива увага приділяється оздоровленню та відпочинку найменш захищених категорій дітей. З багатодітних та малозабезпечених сімей влітку 2017р. відпочило 8,7 тис. дітей, з яких 8,5 тис. осіб – діти із Закарпатської області. Послугами дитячих закладів оздоровлення та відпочинку скористалися також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Їх кількість склала 0,7 тис. осіб, з них 0,5 тис. – діти із області. Також, оздоровились і відпочили влітку 0,5 тис. дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, з них 0,4 тис. – діти із області. Загальна кількість дітей-інвалідів, які відпочили і оздоровились, склала 347 осіб, з них 293 особи – діти-інваліди із Закарпатської області. У дитячих закладах області, також, відпочивало 111 дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи. з них 70 осіб – діти із Закарпатської області.
Слід відмітити, що середній термін перебування дитини у закладах оздоровлення склав 16 днів, а у закладах відпочинку – 14 днів.
Загальна вартість перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку склала 46,8 млн.грн. Середня вартість одного людино-дня перебування у дитячих закладах становила 119 грн (при 113 грн у 2016р.): у закладах оздоровлення – 288 грн, закладах відпочинку – 92 грн.
До роботи у дитячих закладах були залучені 3,0 тис. працівників, з яких 1,8 тис. – це педагогічний персонал, 0,2 тис. – медичні працівники, 0,4 тис. – персонал працівників кухні, 0,6 тис. – адміністративно-господарський та обслуговуючий персонал.
Наталія Яцкулич – начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики
Головного управління статистики
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися