6783
20:50 4.082017

До відома роботодавців!

Економіка 1886

Необхідність проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або тих, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року визначено, зокрема, Законом України «Про охорону праці» та Кодексом законів про працю України.

dd_07_imidzhbilde

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я від 21.05.2007 № 246 (далі – Порядок № 246 ). Порядком передбачено єдину методологію щодо порядку організації і проведення медичних оглядів працівників, оптимізації повноти охоплення  та якості  медичних оглядів, визначення термінів проведення обстежень залежно від шкідливих факторів виробничого середовища.

     Пунктом 2.2 Порядку № 246 визначено, що заклади державної санітарно-епідеміологічної служби, а нині це територіальні органи Держпраці (здійснення функцій і повноважень з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та функції зі здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників визначено розпорядженням КМУ від 11.02.2016 № 88-р), щорічно, за заявкою роботодавця (його представника) за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи, визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, та до 1 грудня складають Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

     На підставі визначеного певного контингенту роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках  поіменні списки працівників, які  підлягають періодичним медичним оглядам, за формою, вказаною у додатку2 Порядку № 246, на паперовому та електронному носіях, узгоджують їх у територіальному  органі Держпраці.

     Один примірник списку залишається на підприємстві (у відповідальної за організацію медогляду посадової особи), другий – надсилається до лікувально-профілактичного  закладу, третій – до територіального управління Держпраці, четвертий – до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

     У поточному році  станом на 01.08.2017 відділ з питань гігієни праці Управління Держпраці у Закарпатській області розглянув 104 заявки роботодавців.   Однак лише одна з них подана вчасно (стосується працівників певних категорій, які підлягають періодичному медичному огляду в 2018 році).

Отже, шановні роботодавці, дотримуємося встановленого Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій.

     Потурбуйтесь про вчасну подачу заявок до Управління Держпраці у Закарпатській області для визначення працівників певних категорій  ваших підприємств, які підлягають періодичному медичному огляду в 2018 році

 

Матеріали підготував

Володимир Орел,

начальник відділу з питань гігієни праці 

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини