Заповідні землі Воловеччини потребують охорони
На території Воловецького лісового господарства знаходяться 14 об’єктів природо-заповідного фонду на загальній площі понад 3601,8 га.
Це, зокрема, лісовий заказник загальнодержавного значення «Росішний» площею 461 га у Нижньоволовецькому лісництві, де на схилах полонини Стой у первозданному вигляді збереглося елітне ялицеве зі спадковими властивостями насадження, що безпосередньо межує з буковими пралісами та Боржавськими полонинами. Загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення «Потік Оса» площею 500 га у цьому ж лісництві, створений для збереження і відтворення генофонду та місць проживання окремих видів диких тварин та риб, зокрема царська риба – форель.
На території Підполозянського та Нижньоворітського лісництв для охорони та збереження дуба скельного, який зростає на кам’янистих осипах головного вододілу Східних Карпат на межі стику букових лісів з хвойними створено ботанічну пам’ятку природи загальнодержавного значення «Гора Високий камінь» площею 22 га, – говорить Василь Росол, головний лісівник Воловеччини. – У кварталі 10 Підполозянського лісництва під охороною як пам’ятка природи місцевого значення перебуває предмет особливої наукової цінності неогеновий релікт – тис ягідний. Це вид, що занесений до Червоної книги України, вік окремих екземплярів якого сягає понад 300 років. Як об’єкт, що має чисто наукове значення, під охорону взято окремі кущі бузку угорського, рідкісного, акліматизованого виду, який росте тільки у двох місцях – Жденіївському та Підполозянському лісництвах. А окрім того, лісівники регулярно моніторять ліси, які не відносяться до заповідної території, роблять рейди аби унеможливити випадки незаконних порубок лісу та охороняють ліси від пожеж.
Однак основним напрямком свого стратегічного розвитку ДП «Воловецьке лісове господарство» вважало і вважає лісогосподарську і, в першу чергу, природоохоронну діяльність, адже господарське, дбайливе використання природних ресурсів, турбота про землю, про ліс, про ріки і чисте повітря, про рослинний і тваринний світ – усе це наша справа. Ми повинні зберегти і прикрасити нашу землю для нинішніх і прийдешніх поколінь.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися