6382
09:41 11.072017

Більше половини населених пунктів Закарпаття потребують зміни меж

Економіка 2382

Про це йдеться у проекті рішення «Про Регіональну програму розвитку земельних відносин у Закарпатській області на 2017 рік», який вноситься на розгляд депутатів облради.

kuzhbeyi-003

Автори проекту- управління Держгеокадастру у Закарпатській області, визначили проблеми, на розв’язання яких і направлена дана Програма. Серед них – потреба в зміні та встановленні меж населених пунктів, оскільки у Закарпатті з 608 населених пунктів зміни меж потребують 307 населених пунктів. Та проведення інвентаризації земель населених пунктів і земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, позаяк роботи проводилися на старих планово-картографічних матеріалах 60-70 років минулого століття, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба облради.

Ідеться і про низку інших завдань. Зокрема, про необхідність проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Адже підтримання актуального стану нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є основним джерелом забезпечення сталих бюджетних надходжень від плати за землю. Грошова оцінка земель одночасно є фактором надійного захисту інтересів землекористувачів та власників землі. За її допомогою кожен з них має сплачувати свою справедливо визначену плату за фактичне використання землі.

Акцентується увага на оновленні планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000 та 1:5000 поліпшить топографо-геодезичне забезпечення, яке є основним картографічним ресурсом для ведення Державного земельного кадастру, моніторингу використання та охорони земель, містобудування.

Серед проблемних питань називається і невідповідне фінансове забезпечення реалізації заходів земельної реформи, недостатнє залучення інвестицій та впровадження прогресивних технологій.

То ж головною метою Програми є сприяння розвиткові земельних відносин в області, створення таких правових і організаційно-економічних умов, що стимулюватимуть прагнення кожного власника чи користувача земельної ділянки до її правового і ефективного використання, підвищуватимуть відповідальність за охорону земель, збуджуватимуть активність громадян до посвідчення права власності на землю і тим самим сприятимуть розвиткові ринкових відносин. У кінцевому підсумку це має підвищити добробут громадян та сформувати потужний соціальний прошарок власників.

Основними заходами Програми є: встановлення та зміна меж адміністративно-територіальних одиниць; інвентаризація земельних ділянок державних підприємств та органів державної влади, в користуванні яких перебувають земельні ділянки, але права на них не зареєстровані у встановленому законом порядку; інвентаризація земель населених пунктів; нормативна грошова оцінка земель населених пунктів; оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000 та 1:5000 у відповідно до Земельного кодексу України.

Як наголошується в документі, концептуальні питання вдосконалення земельних відносин мають бути тісно пов’язані з адміністративно-територіальною реформою, соціально-економічною, екологічною політикою держави і спрямовані на підвищення життєвого добробуту населення

Джерелами фінансування Програми є кошти з обласного та місцевих бюджетів. Загальна сума коштів, передбачена на фінансування Програми, становить 22097,0 тис. грн, у тому числі: з обласного бюджету – 725,0 тис. грн, місцевих бюджетів – 21372,0 тис. гривень.

Виконання передбачених Програмою заходів і завдань дасть змогу досягти сталого розвитку землекористування в області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах