Про реалізацію рішень щодо підвищення мінімальної зарплати
У четвер в. о. начальника головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Галина Маслякевич взяла участь у Всеукраїнській селекторній нараді щодо забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.
Серед проблем, які виникають у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати до 3200 гривень, міністр соціальної політики Андрій Рева під час селекторної наради виділив виявлення фактів порушення роботодавцями законодавства про виплату зарплати і працевлаштування найманих працівників, а також те, що поряд зі зростанням кількості застрахованих осіб і середньої заробітної плати зросла кількість застрахованих найманих працівників, які працюють неповний робочий день або тиждень.
Разом з тим, міністр повідомив, що уряд розгляне можливість запровадження диференціації мінімальної заробітної плати залежно від рівня кваліфікації працівників.
Що стосується Закарпаття, то з початку року в області спостерігається динаміка зростання чисельності працюючих на підприємствах, в організаціях, що своєю чергою впливає на розмір фонду оплати праці, з якого сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та який спрямований на збільшення надходжень до Фонду, а отже, і на виплату пенсій. Так, станом на 1 травня 2017 року кількість застрахованих осіб в цілому по області становила 198,8 тисячі осіб. Статистика свідчить, що на 1 працюючого в області припадає 1,4 пенсіонера.
За січень-травень цього року, за оперативними даними, до Пенсійного фонду надійшло єдиного соціального внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, 935,5 мільйона гривень, що на 105 мільйонів гривень, або на 12,6 відсотка (по Україні – 17,3%) більше від запланованого показника та на 269,8 мільйона гривень, або 140,5 відсотка більше фактичних показників минулого року (по Україні – 134,6%).
Частина застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у квітні не перевищував 3200 гривень, зменшилась на 11,3 тисячі осіб порівняно з січнем.
Найбільша питома вага найманих працівників, а саме 145,9 тисячі осіб, або 76,1 відсотка осіб (по Україні – 59,6%), які отримують заробітну плату від 3200,01 грн. до 9600 гривень (від мінімальної – до трьох мінімальних заробітних плат).
В Закарпатській області зареєстровано 28,1 тисяча осіб, які працювали неповний робочий час, виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру, та осіб з інвалідністю, з них:
– 16,4 тис. найманих осіб працювали неповний робочий час,
– 4,9 тис. осіб виконували роботи (надавали послуги) за цивільно-правовими договорами.
– 6,8 тис. осіб – інваліди.
У квітні 2017 року 16,4 тисячі закарпатців працювали неповний робочий день. Їх кількість за місяць збільшилась на 2,4 відсотка. У березні цей показник становив 16 тисяч осіб (до підвищення розміру мінімальної зарплати у грудні цей показник був 10,8 тис. осіб).
У квітні 2017 року 875 страхувальників використовували працю 4921 осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за цивільно-правовими договорами. Кількість таких страхувальників у порівнянні з березнем 2017 року зменшилась на 30 платників, а кількість застрахованих осіб, які виконували роботи за договорами ЦПХ збільшилась на 371 особу
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися