На Закарпатті Україна пропонує Словаччині створити газовий хаб
23 травня президент України Петро Порошенко і президент Словацької Республіки Андрій Кіска зустрілися в Стамбулі, де обговорили питання взаємодії на євроінтеграційному напрямі – як відомо Словаччина головує в ЄС у другій половині 2016 року.
Порошенко подякував керівництву Словаччини за підтримку щодо неприпустимості реалізації російського проекту “Північний потік-2”. Як повідомлялося, лідери восьми країн – членів Євросоюзу підписали лист голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру, в якому виступили проти реалізації проекту «Північний потік-2». Лист підписали глави урядів таких країн, як Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Польща, Словаччина, Румунія, а також президент Литви, повідомляє domik.ua.
Порошенко та Кіска, у свою чергу, обговорили створення Східно-європейського газового хаба за участю інших країн регіону.
Як відомо, Україну перетинає значна кількість газотранспортних магістралей, питома вага яких зосереджена у західній Україні на кордоні з Європейським Союзом.
Загальна активна місткість українських газосховищ – понад 30 млрд куб м. і вони могли б приймати на зберігання європейський газ.
Враховуючи такі можливості, створення в Україні Східно-європейського газового хабу є дуже перспективним проектом.
Однак значною перепоною для цього проекту є поточна взаємодія операторів ГТС країн ЄС з “Газпромом”, що склалася ще за радянських часів, проте суперечить сучасному законодавству Енергетичного співтовариства.
Для перетворення України в газовий хаб також необхідно було розблокувати реверсні маршрути в Україну. На сьогодні діє три реверсних газових напрямки з Європи в Україну, два з яких проходять через Закарпаття: Будінце (Словаччина), Берегдароц (Угорщина) і Германович (Польща).
Україна забезпечена сховищами газу на західних кордонах, які можуть задовольнити потреби в балансуванні поставок багатьох європейських країн, перш за все Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися