5714
08:55 19.052017

Порядок ведення книги обліку доходів підприємцем-єдинником

Економіка 2634

Відповідно до вимог ст. 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.

1389554371_book_accounting

Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат (далі – Книги) та порядки їх ведення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (далі – Порядки). Платник податку заносить до Книги відомості в такому порядку:

– у графі 1 зазначається дата запису;

– у графах 2 – 6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі;

– у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги;

– у графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати;

– у графі 4 зазначається скоригована сума доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги на суму повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати та розраховується як різниця граф 2 і 3;

– у графі 5 вказується вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) ;

– у графі 6 відображається загальна сума доходу як сума граф 4 і 5;

– у графах 7 і 8 відображаються відповідно вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15 % відповідно до підпунктів 1 – 5 пункту 293.4 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу.

Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

У разі використання найманих працівників фізичні особи – підприємці у графі 2 Книг за підсумками робочого дня зазначають суму коштів, яку отримали наймані працівники протягом робочого дня. При цьому нормами Кодексу та Порядків не передбачено ведення Книг окремо найманими працівниками фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку. Тобто, незважаючи на використання найманих працівників Книга заповнюються фізичною особою – підприємцем самостійно. Враховуючи вищезазначене, Книга зберігається безпосередньо у фізичної особи – підприємця платника єдиного податку, повідомила “Карпатському об’єктиву” ДФС у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Ужгородщині встановили пам’ятний знак Міклошу Зелеї
09:11
Про Горянську ротонду: минуле, стан, оцифрування, перспективи...
08:50
В етнографічному музеї села Великі Береги відзначили День святого Мартина
08:31
Педагоги Мукачівської громади пройшли тренінг з протидії насильству в освітніх закладах
16:58
В Ужгороді на колишньому місці поновили знищену радянською владою статую Серця Ісуса
16:38
Закарпатська телефонна служба першої психологічної допомоги з нагоди свого ювілею організувала конференцію
16:19
6-річний Олег Риган з Оноківців потребує майже 3 мільйони доларів на лікування
15:55
Вакцинація та ревакцинація проти дифтерії та правця на Закарпатті: як і де зробити безоплатне щеплення
15:40
Матчі ІІ етапу християнської дитячої «Edge-ліги» з флорболу відбулися в Ужгороді
15:23
Житель Берегівщини загинув під час захисту держави
15:07
Всі новини