4867
08:36 14.032017

Який порядок застосовування коефіцієнту 0,5 до ставок місцевих податків та зборів?

Економіка 2762

Згідно з пп.. 12.3.4 п. 12.3 ст.12 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим. Враховуючи зазначену вище норму, органи місцевого самоврядування прийняли у 2016 році рішення про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік і визначили ставки податків та зборів.

photo

При цьому Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон № 1791) змінено у бік зменшення розмір ставок окремих місцевих податків і зборів,повідомила “Карпатському об’єктиву” ДФС у Закарпатській області.

Згідно з вимогами Кодексу ставки податку на нерухоме майно та збору за місця для паркування транспортних засобів встановлюються у відповідних розмірах до мінімальної заробітної плати (пп.. 266.5.1 п. 266 п. 266.5 ст. 266 та пп. 268¹.3.1 п. 268¹.3 ст. 268¹ Кодексу), яка з 01.01.2017 року становить 3200 грн.

З метою зменшення податкового навантаження на суб’єктів господарювання Законом № 1791 визначено, що з 01.01.2017 р. до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до цього Закону передбачені таким органом місцевого самоврядування ставки податку на нерухоме майно та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

Крім того, у 2017 році до рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих на виконання Закону № 1791, не застосовуються вимоги пп. 4.1.9 п. 4.1 та п.4.5 ст.4, пп. 12.3.4 п. 12.3, пп. 12.4.3 п. 12.4 та п. 12.5 ст. 12 Кодексу та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Тобто місцеві ради мають право прийняти рішення про встановлення ставок місцевих податків та зборів на 2017 рік у 2017 р.

Таким чином, у 2017 році ставки податку на нерухоме майно та збору за місця для паркування транспортних засобів, визначені рішеннями місцевих рад, прийнятими у 2016 році, застосовуються з коефіцієнтом 0,5. За умови прийняття у 2017 році місцевою радою нового рішення про встановлення зазначених податків на 2017 рік коефіцієнт 0,5 не застосовується.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Руслана Джахман про виставку щодо важливості збереження комах запилювачів
20:22
Василина Палинчак-Кутузова про закарпатські хустки з фондової колекції музею ім. Т.Легоцького
19:51
У Рахові через золу з печі загорілася надвірна споруда: пошкоджено будинок і мотоцикл
19:14
У Бедевлі на Тячівщині водійка Opel наїхала на чоловіка, який лежав на дорозі: пішохід загинув
18:44
Свекруха регулярно знущалася над невісткою та виганяла її з дому
17:39
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW
16:36
На Закарпатті за тиждень засуджено організатора і переправницю, які намагались нажитись на переправленні ухилянтів – дайджест прокуратури
12:37
Один рух — і життя могло змінитися назавжди: ужгородські медики врятували 18-річного юнака
11:40
На Закарпатті бізнесу роз’яснили умови енергозабезпечення та доступні фінансові інструменти підтримки
10:42
Помер народний артист України закарпатець Степан Гіга
09:55
Всі новини
Головне