В Ужгороді дискутували, чи створить ЄС робочі місця для молоді
Під такою назвою в Ужгородському національному університеті відбулися збори дискусійного клубу. Представники обласної влади, бізнесу, експерти в галузі освіти та економіки, разом зі студентами, обговорили актуальні проблеми сьогодення: які професії будуть актуальними в Ужгороді у 2020-му році; де найлегше реалізувати себе випускнику; як стажуватися та працювати за кордоном.
Організатором зустрічі став інформаційний проект «ЄС: вибір молодого покоління України», який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
На думку директора департаменту економіки Закарпатської ОДА, депутата Закарпатської обласної ради Дениса Мана, «ЄС – не дядько який прийде і дасть вам роботу, це скоріше тільки інструмент, який влада та бізнес може використовувати в роботі, аби підсилювати свої можливості та реалізувати на своїх рівнях задачі. На Закарпатті хороша база навчальних закладів. Головне ці знання правильно використати на ринку» – зазначив він.
Натомість представник бізнесу, директор ПАТ «Ужгородський «Турбогаз», член Асоціації роботодавців міста Ужгорода Михайло Качур розповів про залучення інвестицій в область і де молодим людям шукати себе.
«Перш, ніж визначити напрямок свого руху, потрібно звертати увагу на глобальні та регіональні тренди. Тобто, де ми можемо себе застосувати. Через своє близьке розташування до Європейського союзу в Закарпаття є неймовірні можливості, а головне – потенціал. До прикладу, наш близький сусід – Словаччина – світовий лідер із випуску автомобілей. Вона випускає за рік 1 млн авто. Коли Україна – близько 50 тисяч. Чому так? Тому, що ця країна використала глобальні тренди в економіці, впорядкували свою внутрішню політику, залучили інвестиції. Для нас це позитивний сигнал і можливість, яка має нас мотивувати. Мова йде про те, що чому б Закарпаттю не бути причетному до цього виробництва? Найцікавіше, що ним вже скористалися найбільші підприємства: «Джейбіл» та «Ядзакі». Ці заводи розташовані одразу під боком ЄС, аби задовільняти потреби своїх клієнтів», – наголосив Михайло Качур.
Присутня на заході Оксана Бабунич, начальник управління освіти Ужгородської міської ради, зазначила, що освіта має одну значну перевагу над бізнесом, адже попит на освітні послуги завжди є.
«Завжди є попит на тих фахівців, які готові змінюватися і вчитися протягом усього свого життя. Зараз гостра потреба є в програмістах, інженерах, технологах харчового виробництва, архітекторах, енергетиках тощо», – зазначила пані Оксана.
У ході розмови начальник управління освіти наголосила, що ЄС не створить нові робочі місця для молоді Закарпаття. На її думку, під силу їх створити тим людям, які зможуть інтегруватися в європейський простір і зможуть зробити себе невід’ємною його частиною.
У свою чергу, депутат Ужгородської міськради Микола Сюсько, закликав студентство користуватися можливостями, що відкриваються під час навчання в університеті, і не нехтувати можливістю роботи в грантових проектах, відвідуванням міжнародних конференцій та волонтерською роботою. Адже це є, перш за все, безцінний досвід і перші кроки до реалізації себе.
Христина БІКЛЯН, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися