На Закарпатті обговорили ситуацію щодо пенсійного забезпечення та законної виплати «мінімалки». ФОТО
Напередодні відбулось розширене засідання колегії Управління пенсійного фонду України в Закарпатській області, участь у якому взяли: Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області Анастасія Пентек, заступник начальника ГУ ДФС у Закарпатській області Юрій Сакалош та Василь Грицик – заступник начальника управління Держпраці в Закарпатській області.
Зокрема, під час заходу йшлося про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Закарпатській області у 2016 році щодо реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення, дотримання законодавства про оплату праці в частині виплати мінімального розміру заробітної плати та завдання на 2017 рік. Також учасники обговорили нюанси співпраці органів ПФ України в області з об’єднаними територіальними громадами щодо обслуговування громадян з питань пенсійного забезпечення, повідомила “Карпатському об’єктиву” ДФС у Закарпатській області.
Юрій Сакалош, як представник від органів ДФС Закарпаття, детально поінформував присутніх стосовно реформ, які зараз відбуваються як в самій структурі ДФС, так і в законодавстві, і які спрямовані на покращення ведення підприємницької діяльності.
Фахівець зауважив, що у 2016 році було змінено базу нарахування ЄСВ – прийнято 22% нарахування на фонд оплати праці, і скасовано сплату ЄСВ громадянами. Крім того, слід врахувати, що 16 великих платників Закарпаття перейшли на обслуговування в Офіс великих платників.
– Не дивлячись на такі зміни, протягом 2016 року фактичні надходження єдиного внеску в краї становлять понад 2 млрд 126 млн грн. При індикативному показнику 2004,6 млн грн, який доведений Мінфіном, це виконання 106,1 відсотків, – наголосив заступник начальника органів ДФС Закарпаття.
Також Юрій Сакалош поінформував присутніх, що з 1 січня 2017 року вступив в дію Закон, який вніс зміни щодо бази нарахування ЄСВ. Зокрема, у разі якщо платниками загальної системи оподаткування не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (тобто сплата за кожний місяць – не менше ніж 704 грн).
Варто зазначити, що одним з основних питань, яке піднімалось на заході, було виявлення нелегальної найманої сили. Зокрема, станом на 1 січня 2017 у Закарпатській області на обліку перебувають 71 219 платників єдиного внеску в т.ч. 20 555 юридичних осіб та 50 664 – фізичних осіб-підприємців.
Кількість осіб, яким нараховані виплати згідно даних Звіту по ЄСВ становить 198 162 осіб з них 17 471 особам нарахували заробітну плату нижче мінімальної, що становить 8,8% від загальної кількості осіб, яким нарахували заробітну плату за грудень 2016 року.
За словами Юрія Сакалоша, протягом 2016 року, державними податковими інспекціями області постійно проводяться зустрічі з суб’єктами господарювання. В результаті проведених зустрічей, співбесід та інших вжитих заходів щодо суб`єктів господарювання, залучено 1483 найманих працівників, з якими не було оформлено трудові відносини в установленому порядку. Додатково до бюджету цільових фондів сплачено 515,0 тис. грн ЄСВ.
Крім того, державними податковими інспекціями області протягом січня-грудня 2016 року проведено 179 перевірок підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців, які проводили виплату громадянам заробітної плати та (або) інших доходів. У 121 випадках виявлено порушення вимог чинного податкового законодавства, в результаті чого донараховано всього 1645 тис. грн. єдиного соціального внеску і штрафних санкцій.
Зауважимо, що протягом 2016 року територіальними органами ГУ ДФС у Закарпатській області до Управління праці та соціального захисту населення передано матеріали щодо 9 незареєстрованих належним чином працівників до органів місцевого самоврядування по 45 працівниках та до органів прокуратури 7 матеріалів перевірок.
Територіальними органами ДФС у Закарпатській області проводиться постійна роз’яснювальна робота з платниками податків, щодо добровільної сплати податків і зборів та доведення до громадян всіх новацій. Крім того, кожен платник може звернутися в Центр обслуговування платників і отримати усну консультацію або надіслати до ГУ письмовий запит.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися