4169
20:34 26.012017

Закарпатські лісівники виходять на міжнародний рівень і діляться досвідом ведення лісового господарства з шотландськими колегами

Економіка 2119
Закарпатську область відвідала Шотландська делегація. Колеги з Шотландського королівства прибули в регіон на два дні, щоб ознайомитися з технологіями лісівництва, заготівлі та переробки деревини, виготовлення з сировини меблів та екологічно чистих будинків, а також процесом ведення лісового господарства у дібровах.
232
Серед присутніх – представники Лісової Комісії Шотландії, Конфедерації компаній лісового комплексу Великобританії Confor та Центру наук про деревину і технології її використання, а саме: технічний директор Конфедерації компаній лісового комплексу Великобританії Confor Ендрю Хілдон, науковець у сфері лісового господарства та представник Лісової комісії Шотландії Аманда Брайан, керівник Центру наук про деревину і технології її використання Інституту сталого будівництва Единбурзького університету ім. Дж. Непера Деніел Рідлі-Елліс, заступник голови Наглядової ради НЛТУ України, член колегії ДАЛРУ Олексій Пристая, перший заступник начальника-головний лісничий ЗОУЛМГ Ігор КоцурПроректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв’язків, доцент кафедри лісових машин НЛТУ Микола Борис, Начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент НЛТУ України Олена Врублевська та представники крайових ЗМІ.
Розпочали зустріч колеги з ділових переговорів, де розглядалися питання про перспективи співпраці Закарпаття та Шотландії в сфері лісового господарства. Наступним етапом став візит на огляд дубових насаджень та вольєра у Берегівському лісовому господарстві.
Під час візиту в Берегівський держлісгосп лісівниками Закарпатської області було презентовано санітарно-оздоровчі рубки в лісі, вік якого становить понад 124 роки.
Головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур, заявив, що повинні бути отримані певні результати від співпраці в сфері лісових відносин з країнами туманного Альбіону, а саме зі Шотландією. Він також зазначив, що на сьогоднішній день тема розвитку міжнародних відносин і обмін досвідом роботи, веденням лісового господарства є дуже актуальними як для суб’єктів Закарпатської області, так і для шотландської сторони. Співпраця в галузі лісовідновлення, переробки сировини та виготовлення з деревини готової продукції має здійснюватися з урахуванням певних спільних напрацювань.
«Лісові господарства України та Великобританії мають багато спільного і нам є над чим працювати. Завдяки лісівникам Закарпаття ми побачили, яким чином ведеться лісове господарство в Україні і, коли ми їхали в Україну, то думали, що будемо вчити лісівників, а після переговорів і спілкування зрозуміли, що нам самим є чому повчитися. Правильно проводиться догляд за лісом і так само правильно проводяться рубки старих дерев, адже ліс, залишений недоторканим до 140 років, доводиться до гниття. Таким чином, лісове господарство майже не приносить дохід. А це для країни так само важливо. Краще зрубати і посадити новиХочу подякувати за такий теплий прийм і думаю, що ми зробимо зеленішою і чистішою нашу планету», – відзначила науковець у сфері лісового господарства та представник Лісової комісії Шотландії Аманда Брайан.
У свою чергу Начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент НЛТУ України Олена Врублевська також розповіла про мету візиту гостей із Шотландії в Україну та на Закарпаття, зокрема:
«Візит в Україну наших британських партнерів відбувається в рамках участі Національного лісотехнічного університету України у Програмі розвитку лідерського потенціалу, яка реалізується Британською радою. Рік тому назад Британська рада оголосила конкурс, на який ми подали заявку і, потрапили у ТОП-14 університетів України з 96, з якими захотіли працювати колеги з університету Дж.Непера. Головна мета програми й співпраці – допомога українським університетам розвиватися і розвивати міжнародні стосунки. Таким чином геополітика лісівничих відносин вийшла на геополітичний простір. Адже колеги представляють Центр дослідження властивостей деревини і технології виробництва з деревини, представники наукових та бізнесових кіл. Закарпаття обрали не випадково, адже ця область найбільш лісиста, краса лісового фонду славиться на весь світ, а також в області є охочі розвивати глибоку переробку деревини для реалізації її для українського споживача.
Т.в.о. директора Берегівського лісгоспу Богдан Шойного під час спілкування з журналістамирозповів про те, що найбільше зацікавило гостей:
«Сьогодні під час візиту колег-лісівників із Шотландії ми презентували роботу лісового господарства, а саме заготівлю насіння для подальших посадок, вирощування саджанців, прочистки, розміщення лісових культур та санітарно-оздоровчі рубки. Наш лісгосп славиться своїми дубовими дібровами, адже понад 86% насаджень складає дуб. Щорічно лісівниками Берегівського держлісгоспу вирощується понад 170 тисяч саджанців заготовляється понад 3 тонни жолудів. Ми хочемо зберегти ліс і розвивати лісове господарство. А якщо є міжнародна співпраця і бажання таких поважних науковців, то все вдасться».
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах