Активісти вимагали пояснень від митників щодо питання «пересічок»
Сьогодні, 10 листопада, відбулася прес-конференція керівництва Закарпатської митниці ДФС. На ній також були присутні члени ініціативної групи, що відстоюють права власників автомобілів на іноземній реєстрації.
В.о. начальника Закарпатської митниці ДФС Станіслав Балуєв, розповів, що протягом 2016 року працівниками митниці було складено 2086 протоколів про порушення митних правил на суму понад 30 млн грн та накладено штрафів на 10 млн грн. Найчастіше неправильно оформлювали документи на ввіз деревини, транспортних засобів та продовольчих товарів. Про порушення термінів транзитного переміщення транспортних засобів особистого користування, тобто термінів «пересічки», було складено 1005 протоколів. В порівнянні, Львівська митниця склала таких протоколів значно більше – понад 3000.
Основна дискусія йшла між активістами та керівництвом митниці – стосовно наболілого питання «пересічки». Так, активісти вимагали пояснення, чому митниця неправильно трактує статті Стамбульської конвенції, яка передбачає тимчасове ввезення автомобілів комерційного використання на один рік.
Зокрема, Микола Ясевич зазначив, які основні правові підстави Стамбульської конвенції не дають «пересічникам» права посилатись на неї, адже мова йде про автомобілі комерційного користування, а не особистого. Тому не можна говорити, що Стамбульська конвенція є підставою для ввезення їхніх автомобілів.
Учасниками Стамбульської конвенції є багато країн, зокрема і наші сусіди – Словаччина та Угорщина. До прикладу, громадяни Словаччини мають право ввозити транспортні засоби, які зареєстровані не в ЄС терміном до 6 місяців. А громадяни Угорщини взагалі не мають права без оподаткування ввозити такі транспортні засоби. Виключенням є тільки той випадок, коли транспортний засіб належить юридичній особі і громадянин Угорщини використовує цей транспортний засіб для виконання своїх обов’язків як представник юридичної особи, але в цьому випадку передбачена сплата мита «за використання» – 2-3% щомісячно.
Також, активіст-пересічник Павло Павлов розповів, що зранку у помешканні його батька був проведений обшук та вимагав пояснення.
Після довготривалої дискусії, яка не дала ніяких результатів один з представників ініціативної групи Юрій Качур подарував представникам митниці та прокуратури примірники Конституції України та Митного кодексу.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися