29064
13:15 26.062024

У Берегові відкрили Офіс ТУКЗ-КМКС зі стимуляції розвитку

Економіка 1542

«Наша мета – надати місцевим мешканцям доступ до якомога більшої кількості джерел розвитку з Європейського Союзу, спрямовувати та утримувати на шляху розвитку тих гравців, які зараз страждають від війни та змушені боротися зі щоденними викликами в цих умовах», – повідомила директорка угорського Офісу зі стимуляції розвитку, уповноважена міністра, відповідальна за координацію використання прямих коштів ЄС Бернадета Петрі на відкритті місцевого Офісу Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) зі стимуляції розвитку у Берегові 25 червня.

На відкритті Офісу, розташованого на вулиці Міхайла Тимощука, 6, Бернадета Петрі висловила сподівання, що, забезпечуючи відповідною інформацією, Офіс зможе допомогти Закарпаттю на шляху розвитку й у співпраці з ТУКЗ-КМКС, під його егідою місцеві мешканці зможуть отримувати доступ до нових послуг. Це, безсумнівно, стане значною допомогою краю та людям, які тут живуть.

Угорський уряд заснував Офіс зі стимуляції розвитку з метою сприяння збільшенню участі Угорщини в програмах ЄС, а також допомогти гравцям Центральної та Східної Європи залучити прямі кошти Європейського Союзу, зазначила уповноважена міністра. За її словами, це джерела розвитку, міжнародні проєкти, котрі мають реалізовуватися у партнерстві та відповідати різним цілям Європейського Союзу. «Тобто Євросоюз визначає певні пріоритети, і ми намагаємося наповнити їх проєктами відповідно до власних потреб, тому держава створила інструмент, який допомагає залучити до них закордонні угорські громади, адже це допоможе їх доступу до європейських джерел фінансування, їх розвитку, зміцненню угорсько-угорських зв’язків», – наголосила Бернадета Петрі, додавши, що Офіс допомагає організаціям як в Угорщині, так і в прикордонні брати участь у програмах ЄС.

За її словами, з точки зору можливостей фінансування, які становлять майже 400 мільярдів євро для семирічного бюджету всього Європейського Союзу, рівень використання в Угорщині та Центральній і Східній Європі є відносно низьким й, оскільки для цього не встановлено ніяких визначених квот, цей процес потрібно стимулювати. «Саме тому ми допомагаємо організаціям і в Угорщині долучатися до цих європейських програм, які надають підтримку у таких сферах, як дослідження, екологія, діджиталізація, підвищення конкурентоспроможності підприємств – тобто проєктах розвитку. Ми сподіваємося, що Офіс у Берегові, з одного боку, допоможе оцінити тутешні потреби, а з іншого – визначити, до якого типу співпраці можна залучити гравців», – зазначила Бернадета Петрі. Вона також подякувала Товариству угорської культури Закарпаття за допомогу залучити якомога більше прямих інвестицій ЄС в краї.

Як відомо, в Україні та Закарпатті зокрема планові вимкнення електроенергії стали буденним явищем і невідомо яка зима попереду в мешканців краю. Існують такі пріоритети Європейського Союзу, які спрямовані на пошук типів екологічно чистих джерел енергії або з нульовими викидами, які замінять класичні джерела енергії. Якщо підійти з цього боку таким чином, щоб облаштувати тут такий тип енергоносіїв, це допоможе усунути повторні вимкнення електроенергії і надасть можливості для того, щоб забезпечити енергопостачання, яке необхідне також для виробництва. А це – конкурентоспроможність», – наголосила Бернадета Петрі. За її словами, саме тому потрібно залучати якомога ширший спектр місцевих гравців, включаючи школи, різноманітні установи, громадські організації, підприємства тощо.

З відкриттям Офісу зі стимуляції розвитку розширився спектр надання послуг Товариства угорської культури Закарпаття, адже з’явилася можливість для залучення ресурсів. Заступник голови ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін у зв’язку з цим наголосив: «У нашій країні вирує війна, більшість бюджету йде на військові цілі, на цивільний розвиток залишається дуже мало. А у нас проблеми з дорогами, мостами, пунктами пропуску, закладами охорони здоров’я, освіти, і цей список можна ще довго продовжувати. Перед нами з’явилася ще одна можливість, якою ми, сподіваємося, скористаємося, оскільки сьогоднішнє відкриття Офісу в Берегові служить саме цій меті. Тут на бажаючих долучитися до європейських грантів чекає професійна допомога та підтримка». Йожеф Шін додав, що статистика Закарпатського центру економічного розвитку «Еде Еган» теж підтверджує, що у нашому краї дуже багато підприємливих людей, і їх кількість, завдяки роботі Офісу, тільки зростатиме.

Співробітниця Берегівського регіонального бюро Закарпатського центру економічного розвитку «Еде Еган» Едіна Югас пройшла відповідне навчання, в рамках якого ознайомилася і з умовами надання грантів Європейського союзу. Вона працюватиме і в Офісі зі стимуляції розвитку, надаватиме консультації та буде підтримувати зв’язок із колегами в Угорщині.

Після відкриття Офісу гості відвідали Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ, де для них провів екскурсію проректор вишу Дюла Фодор.

CsA/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах