Приватизація під час війни: на Закарпатті прозвітував Фонд держмайна
За 10 місяців 2023 року надходження до Державного бюджету від приватизації у Закарпатській області склали 61 млн гривень – це рекордна сума за останні 10 років. У попередні роки (2021 рік – 1,4 млн та 2022 рік – 6 млн) приватизація принесла в рік. Про це під час брифінгу в Закарпатській ОВА розповіла Наталія Кастрова, заступниця начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях – начальниця Управління забезпечення реалізації повноважень у Закарпатській області.
– Приватизація та оренда державного майна – це фінансові джерела, які можуть допомогти в забезпеченні наших Сил оборони необхідним озброєнням. Всі кошти, які залучає ФДМУ, йдуть на підтримку наших Сил оборони. Крім того, приватизація та оренда держмайна – це можливість для українського бізнесу релокуватися з регіонів, які постраждали від повномасштабного вторгнення. Розвивати економіку, сплачувати податки та створити нові робочі місця. Кожен українець може придбати обʼєкт державної власності на відкритому аукціоні і трансформувати його у прибуткове підприємство, кафе, кіоск тощо, – зазначила Наталія Кастрова. – Найбільшими аукціонами у Закарпатській області стали: ЄМК ДП «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання», за адресою:
Закарпатська обл., Тячівський р-н, смт Дубове, вул. Заводська, 8. За об’єкт приватизації на торгах змагалися 4 учасника. Зі стартових 9 629 975
грн ціна збільшилась у 3,5 рази – до 33 888 000 грн (вартість з ПДВ – 40,7 млн грн.). Група нежитлових приміщень загальною площею 309,3 м², за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька, 140.
За об’єкт приватизації на торгах змагалися 47 учасників. Зі стартових 12 222 грн ціна збільшилась у 818 разів – до 10 000 000 грн. (вартість з ПДВ – 12 млн грн.). Загальна кількість учасників, які взяли участь за 10 місяців 2023 року в приватизаційних торгах – 212. Участь в аукціонах взяли не тільки місцеві підприємці, але й інвестори з інших областей (Волинської, Київської, Харківської, Львівської та ін..), навіть один об’єкт придбав громадянин Китайської Народної Республіки.
29 листопада 2023 року відбудеться онлайн-аукціон з продажу об’єкта малої приватизації: будинок відпочинку загальною площею 141,2 м².
Об’єкт приватизації – розташований в рекреаційній частині міста Виноградів – урочищі “Виннички”. Стартова ціна – 6 487 грн.
12 грудня 2023 року відбудеться онлайн-аукціон з продажу об’єкта малої
приватизації: об’єкт незавершеного будівництва адміністративної будівлі
загальною площею 769,3 м².
Об’єкт являє собою будову, яка складається з 3-ох поверхів та цокольного
поверху. Стартова ціна – 1 964 852 грн.
Онлайн-аукціони з приватизації об’єктів відбудуться у системі Прозорро.
Вже готуються об’єкти до приватизації на 2024 рік Головного управління
ДПС в Закарпатській області; Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області; НААН України; об’єкти нерухомості Фонду соціального страхування, функції якого наслідок реорганізації передані Головному управлінню Пенсійного Фонду в Закарпатській області.
Крім того, оренда державного майна теж є джерелом надходжень до
Державного бюджету, яка принесла за 10 місяців 2023 року у бюджет 4,4 млн грн. У попередні роки оренда державного майна приносила щороку (2021 рік – 7,3 млн., 2022 рік – 6,1 млн.).
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися