26251
00:02 9.082022

На Закарпатті сезонні овочі трохи подешевшали, та капуста міцно тримається у ціні. Фото

Економіка 21904

Протягом тижня, з першого по сьоме серпня, кореспондентка «Карпатського об’єктива» вивчала ціни на сезонні овочі на ринках та базарах Ужгорода та Перечина. Найбільше подешевшали помідори, хоча сортові все ще дорогі – 45-60 за кілограм. А ось білокачанна капуста тримається у ціні. Найдешевшу я знайшла у одному магазині Перечина – 31 грн. за кіло. А так продають її по 35-45 грн. Скажу таке: літня білокачанна мало того, що дорога, та ще і несмачна: гіркувата, суха, в ній соку дуже мало. Нашинкувала на салат, посолила, трохи помнула, щоб пом’якшити, і що ви думаєте? – соку не видає, суха як солома. Звісно, далася взнаки спека, засуха. Заправила соняшниковою олією, присмачнила чорним меленем перцем, додала зеленого кропу. Салат несмачний, капуста гіркувата. Другу головку посікла на борщ та приготувала ліниві голубці.

– Чому така дорога капуста цього літа? – питаю у продавців.

Їхні відповіді:

– Усе дороге.

– Долар дорогий.

– Нема капусти, дефіцит.

 – Закупка дорога.

– Війна. Херсон окупований.

Один чоловік на П’яному базарі пояснив цінову політику так: «Ви поїдьте у Виноградово, та увидьте, що ся там творить на оптовому базарі! Стоять камйони і все забирають на Київ. Попит є, тому і ціна висока. До того ж, капуста не помідори і не ягоди – вона не втрачає товарний вид і місяць. На свій товар я не ставлю велику націнку, тому продаю по 32 грн. (це була п’ятниця 5 серпня). А інші користуються ситуацією, тому продають по 40, а дехто взагалі обнаглів і по 45 продає».

Карфіол (цвітна капуста) коштує 45-55грн. за кіло. Кольрабі продають поштучно: невелику для бульйону купите за десятку, за більшу доведеться віддати 15-20 грн. Зелер – 70 кг.

Скажу окремо про помідори. Кілограм можна купити від 20 грн. Найдорожчі я бачила минулого понеділка у магазині – 75 грн. Рожеві, жовті та сорту «Чорний принц» можна купити за 45-60 грн.

Основний постачальник томатів – село Чинґава (Боржавське) на Виноградівщині. Сім’я Оксани Юріївни багато років поспіль займається вирощуванням томатів – з того і живуть. Жінка розповіла мені, що ціни на помідори нестабільні: «На початку сезону ми здавали і по 40 грн. Коли почало більше достигати парадичок, то ціни начали падати. Оптовики приїжджають до нас і забирають урожай, буває, веземо на ГІД в Мукачево або у Виноградово. З першого серпня здаємо по 10 грн. Перекупники, магазини ставлять таку ціну, яку хочуть – ми з цим нічого не зробимо, але обідно, коли кажуть, що ми дорого здаємо, тому вони дорого і продають».

У п’ятницю на П’яному базарі худорлявий чоловік пенсійного віку продавав помідори по 20 грн. Такі гарні як намальовані. Можуть бути як для їдіня, так і для консервації. Біля нього черга. Люди купують по три-чотири-п’ять кілограм. На моє запитання: «Звідки помідори і як для таких гарних помідорів ціна нормальна» чоловік відповів: «Самі виростили, тому і ціна норм. Село Геївці (Ужгородщина)».

Кілограм огірків – від 20 грн. На багатьох торгових точках невеликі плоди для консервації – 30-40 грн. Пенсіонерки біля хімічного факультету свої домашні продають по 40-50 грн.

Морква, цибуля – у середньому 30 грн. Буряк – 16-25 грн. Картопля – 12-15 грн., дрібну можна купити дешевше.  Перець болгарський – 50-60 грн. Пучок кореня петрушки з п’яти штук – 25 грн. Кабачки – 20, баклажани – 60.

Що тут казати: популярна страва борщ обходиться нині нам недешево, у 150 гривень і не вкладешся. А звичайний салатик із огірків, помідорів, капусти став такий дорогий, як колись була червона ікра.

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах