Допомога родинам загиблих воїнів та фінансові плани медзакладів: засідала профільна комісія Закарпатської облради
У Закарпатській облраді відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС.
На початку засідання головуюча Ольга Олексик запропонувала вшанувати хвилиною мовчання загиблих на війні з російськими окупантами земляків. Відтак члени комісії підтримали пропозицію про виділення родинам 23 загиблих під час виконання бойових завдань військовослужбовцям із Закарпаття матеріальну допомогу у розмірі 100 тисяч гривень через Регіональну програму «Турбота» на 2022- 2024 роки.
Члени комісії пропонують у сесійній залі затвердили нещодавно обраних директорів комунальних закладів фахової передвищої освіти «Берегівський медичний фаховий коледж» Мар’яну Гал, «Міжгірський медичний фаховий коледж» Віктора Могориту та керівником «Хустського медичного фахового коледжу» Віктора Бабича.
Надалі комісія заслухала керівників некомерційних підприємств охорони здоров’я Закарпатської обласної ради, які з часу попереднього засідання мали привести у відповідність для затвердження фінансові плани своїх установ.
Так Еріка Полажинець, яка виконує обов’язки керівника КНП «Солотвинська обласна алергологічна лікарня» Закарпатської обласної ради, повідомила, що незважаючи на скорочення 6,5 ставок, у закладі залишається дефіцит коштів у 1,2 млн грн. Дефіцит планується подолати переукладеними контрактами з НСЗУ та приведенням витрат у відповідність до доходів лікарні.
Чи не найбільші дискусії викликав фінансовий план КНП «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Закарпатської обласної ради. Керівник закладу Ростислав Лесів повідомив, що з минулого року тут зі 115 працівників заклад оптимізували до 77, з яких лікарів 30. Він також додав, що для нормального функціонування клініка має заробляти 200-250 тисяч гривень у місяць. Зараз же прибутки становлять від 120 до 140 тис грн у місяць. 30% зарплати покриває НСЗУ і 70% — самостійно. У той же час присутній на засіданні заступник голови облради Василь Дем’янчук зауважив, що закладу потрібно подбати про подальшу оптимізацію і залишити тих фахівців, які готові працювати. А також — інтенсивніше наповнювати бюджет стоматполіклініки через затверджені платні послуги. Крім того, щоб допомогти установі, планується внести зміни до обласної Програми забезпечення
медикаментами, виробами медичного, призначення і проведення безкоштовного, зубопротезування ветеранів війни та пільгової категорії населення області на 2022 – 2026 роки.
Комісія також підтримала ініціативу департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА щодо створення пансіонату медико-психологічної допомоги літнім людям на базі КНП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с. Вільшани». Присутній на комісії керівник установи Володимир Тетеря підтримав таку ініціативу. Нововведення дозволить отримати додаткове фінансування за контрактом на згадану послугу від НСЗУ. Також керівнику закладу рекомендовано організувати відділення для примусового лікування психічно хворих громадян.
Серед іншого члени комісії також погодили безкоштовну передачу отриманих за рахунок держсубвенції 25 кисневих концентраторів між законтрактованими НСЗУ медзакладами області і запропонували підтримати на сесії питання щодо передачі 9 станцій супутникового зв’язку «Starlink».
Комісія рекомендувала продовжити перебування на посаді до завершення контракту директора КНП «Обласна дитяча лікарня» Романа Шніцера та директора Обласного Центру медико-соціальної експертизи обласної ради Юрія Веклинця.
У засіданні також взяли участь керуюча справами облради Мирослава Ливч, керівник Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний, заступник голови комісії Яринич Федір, секретар Мешко Євген та член комісії і заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський.
Про це повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися