2498
18:10 11.102016

Особливості отримання пільги при використанні землі не за цільовим призначенням

Економіка 3002

Фахівці органів ДФС Закарпаття інформують чи отримає пільгу зі сплати земельного податку пенсіонер (за віком), якщо державний акт на землю оформлено за цільовим призначенням земельної ділянки «комерційне». Водночас земельну ділянку використовують не за цільовим призначенням, оскільки на ній розташовано житловий будинок.

d61d44254608dd06ccdd2ff02982d14d_xl

Відповідно до пп. 281.1.3 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України не сплачують земельний податок, зокрема, пенсіонери за віком. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб цим пунктом, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, визначених п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу. Крім того, ст. 141 Земельного кодексу визначено підстави припинення права користування земельної ділянки, зокрема, використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

Таким чином, пільга надається фізичній особі-пільговику згідно з п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу, яка підпадає під підстави її надання з урахуванням вимог п. 281.2 цієї статті (цільове використання земельної ділянки).

Статтею 20 Земельного кодексу передбачено встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок. Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення. Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186¹ Земельного кодексу.

Отже, для отримання пільги щодо сплати земельного податку пенсіонеру необхідно переоформити Державний акт на право власності на земельну ділянку із зміною цільового призначення, в даному випадку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,1 гектара, інформує ДФС у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах