Аналіз фінансової діяльності закарпатських громад за 2020 рік
Експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International провели аналіз окремих показників фінансової (бюджетної) діяльності територіальних громад України за 2020 рік у розрізі всіх областей.
Про це інформує Закарпатський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».
Закарпатська область представлена у звіті 7-ма територіальними громадами (ті які у 2020 році мали прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом) у чотирьох із п’яти груп, визначених за кількістю населення:
- понад 15 тис. жителів (110 ОТГ із 872 ОТГ) – Тячівська ТГ;
- від 10 до 15 тис. осіб (134 ОТГ із 872 ОТГ) – Вільховецька ТГ, Перечинська ТГ, Іршавська ТГ;
- від 5 до 10 тис. осіб (277 ОТГ із 872 ОТГ) – Баранинська ТГ, Полянська ТГ;
- міста обласного значення (43 міста) – Мукачівська ТГ.
Оцінювання проведено за 8-ма індикаторами:
- доходи загального фонду на 1-го мешканця;
- видатки загального фонду на 1-го мешканця;
- видатки на утримання апарату управління у розрахунку на 1-го мешканця;
- капітальні видатки на 1-го мешканця
- рівень дотаційності бюджетів;
- співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету;
- питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету ТГ;
- питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків;
Три найвищі сходинки у своїх групах зайняли Мукачівська ТГ – 6 із 43, Тячівська ТГ – 7 із 110 громад та Іршавська ТГ – 10 із 134 громад. Щодо інших чотирьох громад то в групі із кількістю населення 10-15 тис. жителів, Перечинська та Вільховецька ТГ посіли 87-ме та 94-те місце відповідно із 134 ТГ що сюди увійшли. У групі із населенням 5-10 тис. мешканців, Баранинська та Полянська громади відповідно зайняли 102-ге та 144-те місця із 277 громад.
Щодо показника доходів загального фонду на 1-го мешканця, який показує співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців відповідної ТГ, то середній показник по області складає 4 977,2 грн, аналогічний показник по ТГ України складає 5 200,6 грн.
Значення показника видатків загального фонду на одного мешканця, що відображає, співвідношення обсягу видатків загального фонду до кількості мешканців
відповідної ТГ в середньому по 872 ТГ України складає 6 986,9 грн., а по області цей показник дещо вищий і дорівнює 7 314,2 грн.
Щодо обсягів капітальних видатків, які у великій мірі відображають спроможність ТГ забезпечувати соціально-економічний розвиток, можливості для реалізації проектів інфраструктурного розвитку та впроваджувати бюджети розвитку, а не утримання, тут також треба відмітити, що питома вага зазначеного показника у загальному обсязі видатків (частка капітальних видатків у сумарному обсязі видатків загального та спеціального фонду відповідного бюджету ТГ) в середньому по області теж трохи вище середнього загальнодержавного показника та складає 16,7 % проти 14,9% по всім досліджуваним 872 ТГ.
Більш детально про критерії аналізу та інформація по всім громадам країни за посиланням https://bit.ly/3qzqd92
Довідково:
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися