Закарпатців просять бути обережними з вогнем у лісах
За прогнозами Закарпатського обласного центру з гідрометеорології найближчими днями в області утримається суха та спекотна погода. На більшій частині території очікується висока (4-й клас), місцями надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.
У спекотні дні, звісно ж, найкращий відпочинок на природі. Але, щоб він справді був приємним і безпечним слід дотримуватись правил. Адже недбале поводження з вогнем: залишення тліючих вуглин багаття у лісі, кинутих недопалків може призвести до масштабних лісових пожеж. Пожежі можуть виникнути і від іскри з глушника автомобіля, трактора та іншої самохідної техніки, що рухається лісовим масивом в засушливий період.
Тож, щоб уникнути пожеж на землях лісового та водного фондів, сільськогосподарських угіддях Державна екологічна інспекція у Закарпатській області закликає неухильно дотримуватись наступних правил:
– не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
– за жодних умов не розпалюйте багаття під пологом хвойного молодняку, а також у пожежонебезпечну погоду;
– не паліть в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
– не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;
– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового та природно-заповідного фондів та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
– не спалюйте стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
– перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею, або залите водою до повного припинення тління;
– не полюйте в лісі з використанням вогнепальної зброї у пожежонебезпечний період;
– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
– по закінченню відпочинку прибирайте після себе побутові відходи.
Будьте обачними та обережними, щоб відпочинок в лісі був приємним і для вас, і для тих, хто прийде після.
Нагадуємо, що відповідно до законодавства, правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.
За випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя відповідальність передбачена ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає від 3060 до 6120 грн. для громадян і від 15 300 до 21 420 грн. для посадових осіб, а в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду від 6 120 до 12 240 грн. і на посадових осіб – від 21 420 до 30 600 грн.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах ст.77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення на штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн. і на посадових осіб – від 4590 до 15300 грн., а якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то від 4590 до 15300 грн. на громадян і від 10710 до 30600 грн. на посадових осіб.
Крім того, згідно ст. 245 Кримінального Кодексу України за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.
Держекоінспекція
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися