17585
19:27 4.092019

Про монетизацію пільг із 1 жовтня 2019 року

Економіка 5410

Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації інформує, що окрім монетизації субсидій, яка доступна для громадян з січня 2019 року, з 1 жовтня поточного року почне діяти також монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Пільги у безготівковій формі призначатимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг. Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати. Йдеться, передусім, про людей літнього віку, а також осіб з обмеженими можливостями.

Пільги у готівковій формі призначатимуться на опалювальний (неопалювальний) період на підставі заяв, поданих в термін до 15 жовтня (15 травня) особисто до органів соціального захисту населення, які щомісяця до 27 числа подають до регіональних органів соціального захисту населення заявки щодо потреби в коштах для виплати пільг у грошовій формі за поточний місяць. Регіональні органи соціального захисту населення узагальнюють отримані від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення заявки та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня подають Мінсоцполітики узагальнену заявку. Мінсоцполітики після надходження узагальнених заявок щодо потреби в коштах на виплату пільг готівкою протягом двох робочих днів перераховує відповідні кошти регіональним органам соціального захисту населення. Регіональні органи соціального захисту населення не пізніше ніж протягом наступного робочого дня перераховують кошти на рахунки структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. У свою чергу структурні підрозділи з питань соціального захисту населення протягом двох робочих днів виплачують пільгу у грошовій готівковій формі пільговикам. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку та самостійно оплатити витрати за спожиті житлово-комунальні послуги в межах норм.

Наразі структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів проводять підготовчу роботу – звірку та уточнення даних щодо номерів мобільних телефонів пільговиків, оскільки вони будуть пов’язані з подальшою виплатою коштів. Тому прохання до мешканців області, які мають право на пільги, звернутися з паспортом та пільговим посвідченням до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Продавав авто, ввезені в Україну як гуманітарна допомога: поліція Ужгородщини повідомила про підозру підприємцю з Мукачівщини
19:11
В Мукачеві інформують про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування
19:01
Закарпаття: надходження акцизного податку протягом січня-лютого 2026 року перевищили 47 млн грн
18:57
В Ужгороді відбулося чергове засідання виконкому
18:33
Конфлікт через будинок завершився поножовщиною між братами у Берегові
17:51
На Закарпатті прогнозують нічні заморозки
17:40
Ужгород готується до великої спортивної події – вдруге в місті відбудеться «Uzhhorod Half Marathon»
17:37
570 пожеж з початку року зафіксували в екосистемах Закарпаття
17:26
Ужгород сьогодні попрощався із 29-річним захисником Сергієм Козаченком
17:22
На Мукачівщині поліція затримала торговця зброєю: з незаконного обігу вилучено автомат Калашникова та бойові гранати
16:28
Всі новини